Schließen
niekoľko kusov
Žiaľ už vypredané
  • Stropné svietidlo Gule s LED
Štíhly dizajn v matnej čiernej s prvkami v mosadznej farbe s otočným ramenom
99,95
79,00
Žiaľ už vypredané
  • Závesné svietidlo LED
Dizajn v matnej čiernej s prvkami v mosadznej farbe
89,95
69,00
Žiaľ už vypredané
  • Stojacia lampa s kovovým tienidlom
Severský dizajn vo vzhľade dubového dreva s matne bielym kovom
99,95
79,95

Osvetlenie kancelárie: praktické a motivujúce svetlo v kancelárii

Či vykonávate kancelársku prácu, alebo písací stôl využívate na iné práce: Dobré osvetlenie kancelárie je dôležité, aby ste mohli naplno využiť svoj kreatívny potenciál. Pretože dostatok svetla nielenže podporuje koncentráciu, ale pôsobí tiež motivujúco. Objavte v Tchibo efektívne LED kancelárske svietidlá, ako aj praktické lampy na písací stôl, ktoré Vám vždy poskytnú primerané osvetlenie. Prezradíme Vám, ako si naplánovať harmonické osvetlenie v kancelárii.

Ako vybrať správne osvetlenie do kancelárie

Svetelný koncept do kancelárie

O produktívnu atmosféru sa postará mix priameho a nepriameho osvetlenia. Zatiaľ čo visiaca lampa s nepriamym svetlom poskytuje základné svetlo, nastaviteľná stolová lampa sa postará o cielené svetlo pre koncentrovanú prácu. Rozhodujúca je však aj svetlosť lámp. Na osvetlenie pracovného stola sú vhodné lampy s intenzitou osvetlenia aspoň 600 lúmenov. Tá šetrí oči a zároveň Vás dlhšie udrží bdelých.

Aká farba svetla je vhodná?

Pre príjemné osvetlenie kancelárie je dôležitá aj farba svetla. Farba svetla totiž môže mať pozitívny účinok na Váš individuálny pocit pohody. Pri zariaďovaní kancelárie stavte na neutrálnu alebo dennú bielu farbu svetla. Neutrálne biele svetlo podporuje koncentráciu pri bežných kancelárskych prácach. Denné biele svetlo zas vytvára silné kontrasty a je správnou voľbou pri prácach vyžadujúcich veľkú presnosť, ako napríklad úprava fotografií na počítači.

Dve kritériá pre nákup kancelárskych lámp

Bezpečnosť

Pri výbere vhodnej lampy pre Vaše pracovisko sa informujte o zákonom upravených kontrolných značkách, ako napr. značke GS, ktorá garantuje, že výrobok zodpovedá platným bezpečnostným normám. Táto značka garantuje overenú bezpečnosť výrobku, a preto sa môžete spoľahnúť, že Vaša lampa disponuje starostlivo spracovanou elektronikou a dostatočne teplovzdorným materiálom. Dbajte taktiež na to, aby ste používali výlučne vhodné žiarovky. Tým predídete prehriatiu a ochránite materiál a elektroniku.

Funkčnosť

Kancelárske osvetlenie, ktoré bude zvyšovať Vašu motiváciu a pocit pohody, je také, ktoré sa výborne prispôsobí Vašim potrebám. Užitočné kancelárske lampy sú napríklad stolové lampy s nastaviteľným ramenom, ktoré môžete flexibilne nasmerovať na svoj pracovný priestor. Mimoriadne vhodné sú aj lampy s funkciou tlmenia. S nimi si môžete individuálne určiť intenzitu osvetlenia a nedostatok denného svetla vyrovnať svetlejším osvetlením kancelárie.

Náš záväzok pre Vaše osvetlenie kancelárie

V Tchibo Vám ponúkame kvalitné lampy pre Vašu pracovňu, pri ktorých sa môžete spoľahnúť na starostlivé spracovanie a spoľahlivé materiály. Túto kvalitu spoznáte podľa pečate akosti TCM (Tchibo Certified Merchandise). Môžete sa ňou riadiť pri online nákupe Vášho osvetlenia do kancelárie.