Jedálenské stoličky – pohodlné a vkusné

Jedáleň je často srdcom a zároveň výstavnou skriňou domácnosti. Stretáva sa tu návšteva pri spoločnej večeri, oslavujú sa tu sviatky alebo sa tu pohodlne spoločne konzumuje jedlo. Práve z tohto dôvodu je možné vkusným zariadením prejaviť štýl a zároveň aj ukázať zmysel pre komfort a pohodlie. Vhodné jedálenské stoličky, ktoré sa začlenia do prostredia a skvele sa hodia k ostatnému nábytku, sú pritom povinnosťou. V obchode Tchibo sa dozviete, na čom pri výbere záleží.
Barová stolička s nastaviteľnou výškou, čierna
139,00
Čalúnená stolička, svetlosivá
Čalúnená stolička, antracitová
S opierkami na rukyS opierkami na ruky
139,00
139,00
Čoskoro opäť v predaji
niekoľko kusov
  • Čalúnená jedálenská stolička s látkovým poťahom
Prvok z našej série nábytku vo vidieckom štýle
79,95
49,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 49,99 €
-37 %
Čalúnená jedálenská stolička s látkovým poťahom
Prvok z našej série nábytku vo vidieckom štýle
79,95
49,99
niekoľko kusov
niekoľko kusov
  • Čalúnená stolička s opierkami na ruky
169,00
99,95
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 99,95 €
-40 %
Čalúnená stolička s opierkami na ruky
169,00
99,95
niekoľko kusov
Čalúnená jedálenská stolička
159,00
Stolička v štýle Windsor
139,00
Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
139,00
139,00
Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
139,00
139,00
Lavica s odkladacou plochou
199,00
Barová stolička s nastaviteľnou výškou, červená
139,00
Otočná jedálenská stolička
229,00
Čoskoro opäť v predaji
  • Drevené stoličky, 2 ks
159,00
79,95
€/ks 39,98
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 79,95 €
-49 %
Drevené stoličky, 2 ks
159,00
79,95
€/ks 39,98
Čoskoro opäť v predaji

Nájdite si vhodnú jedálenskú stoličku

Pri výbere vhodných možností na sedenie je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov. Najprv by ste si teda mali položiť otázku, aký účel má Vaša nová stolička primárne plniť: má poskytovať pohodlné sedenie alebo fungovať ako funkčný kus nábytku? Po zohľadnení týchto faktorov máte na výber z rôznych modelov s rozličnými vlastnosťami. Rôzne veľkosti a materiály pritom zohrávajú rovnako dôležitú úlohu ako dizajn. Pri jedálenských stoličkách sa často hľadá zlatý stred medzi pohodlím, praktickým používaním a vzhľadom. Prehľad vrátane veľkého objednávkového katalógu nájdete online v obchode Tchibo!
Dbajte na správne rozmery: v jedálenskom kúte stojí štvorcový drevený stôl s dvoma drevenými jedálenskými stoličkami bez opierok rúk.

Optimálne rozmery jedálenských stoličiek

Veľkosť stoličky sa prirodzene líši podľa nárokov. Napriek tomu existuje niekoľko štandardných rozmerov, ktorým by ste mali venovať pri kúpe pozornosť. Dôležité je, aby mohli byť Vaše nohy pri sedení bezproblémovo položené na zemi v pravom uhle. Výška sedenia asi 45 cm je preto pri väčšine stoličiek tým správnym rozmerom. Pritom je však dôležitá aj veľkosť príslušného jedálenského stola, ktorého spodný okraj by sa mal nachádzať asi o 30 cm vyššie ako sedacia plocha stoličky. Pri kúpe sa tak môžete rozhodnúť, či má byť jedálenská stolička s opierkami rúk prisunutá k stolu alebo zasunutá pod stôl. Vďaka 20 cm vzdialenosti medzi stoličkami je okrem toho zabezpečený dostatok miesta.
Štýlový tvar: za obdĺžnikovým bielym stolom sú postavené tri škrupinové jedálenské stoličky bez opierok rúk v ružovej, modrej a sivej farbe.

Veľa modelov – veľký výber

Pokiaľ ide o typ stoličky, máte na výber. V prvom rade sa môžete rozhodnúť, či si želáte jedálenskú stoličku s opierkou rúk a zvýšeným komfortom pri sedení alebo bez opierky rúk, zato však s väčšou voľnosťou pohybu. Okrem klasickej drevenej stoličky sú dostupné aj výstrednejšie modely, ako sú voľne kmitajúce jedálenské stoličky, ktoré namiesto oceľových nôh podopiera podstavec a pri sedení sprostredkúvajú mierne odpružený pocit. Ako nápaditý nábytok sa hodia predovšetkým do moderných zariadení. Čalúnené stoličky naopak predstavujú skôr pohodlný typ stoličiek.

Aký materiál jedálenskej stoličky zvoliť?

Jedálenské stoličky z pravej kože bodujú trvácnosťou a sú tak vhodné na časté používanie. Ich elegantný vzhľad a osobitosť kože navyše pôsobia mimoriadne štýlovo. Nie každému sa však páči kožený nábytok a z tohto dôvodu sú lepšou voľbou pri väčšom zameraní na pohodlie čalúnené jedálenské stoličky. Rôzne látkové varianty umožňujú takisto individuálne usporiadanie a pri sedení okamžite dodajú pocit útulnosti. Oproti tomu drevo vytvára skôr rustikálny pôvab, ktorý však môže s príslušným prostredím dobre ladiť. Doplnkovými vankúšmi je možné aj tu vytvoriť pohodlné možnosti na sedenie.

Dve, štyri, šesť – vhodný počet jedálenských stoličiek

Počet jedálenských stoličiek prirodzene závisí od veľkosti Vašej jedálne. Oku lahodí symetria – predovšetkým pri rohových stoloch by ste mali preto vždy voliť párny počet stoličiek. Ak máte k dispozícii len málo miesta, postačia dve obyčajné jedálenské stoličky za stolom s veľkosťou 80 x 80 cm. V prípade štyroch stoličiek sú ideálne rozmery stola 120 x 80, respektíve 160 x 90 cm. Vo veľkej miestnosti mimoriadne dobre vynikne veľký obdĺžnikový alebo oválny stôl. K stolu s veľkosťou 200 x 100 cm sa hodí osem stoličiek. V obchode Tchibo si môžete zakúpiť vybavenie jedálne aj ako súpravu – získate tak hneď ucelený štýl.
Správny počet jedálenských stoličiek: za obdĺžnikovým dreveným stolom v bielej kuchyni sú postavené štyri drevené stoličky.

Pečať TCM ako prísľub kvality Tchibo

Výrobky s pečaťou TCM, ktorá znamená „Tchibo Certified Merchandise“ (certifikovaný tovar Tchibo), podliehajú našim prísnym nárokom na kvalitu a výberovým procesom. Môžete sa teda spoľahnúť, že aj v prípade jedálenskej stoličky si kupujete výrobok vysokej kvality, ktorý Vás presvedčí dlhou životnosťou a funkčnosťou. Keďže pečať TCM garantuje exkluzívnu výrobu pre Tchibo, vieme zabezpečiť, že všetky položky zo sortimentu spĺňajú naše vysoké nároky. Dôverujte pečati TCM a odneste si domov svoj nový obľúbený kúsok!
Kvalita vďaka pečati TCM: smejúce sa hnedovlasé dieťa sedí pod bielym stolom obklopené bielymi jedálenskými stoličkami.