Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen
darceky otec

Nápady na darčeky pre ocka

Darček pre otca musí zodpovedať vysokým nárokom bez ohľadu na to, či ide o darček narodeninový alebo akýkoľvek iný. Mal by byť osobný, venovaný zo srdca a mal by mu priniesť radosť. Inšpirujte sa našimi podnetmi a nápadmi.

Klasické darčeky pre ocka

Preferujete klasické darčeky alebo ste radšej kreatívni? V obidvoch prípadoch platí: dokonalý darček ukazuje obdarovanému, ako veľmi si ho ceníte. Tým sa rozhodne nemyslí len materiálna hodnota. Darčeky so symbolickou hodnotou sú často tie najhodnotnejšie.
Technika

Technika

Váš otec nemusí byť žiadny mimoriadny fanúšik techniky, aby sa mu páčili elektronické darčeky alebo zodpovedajúce príslušenstvo. Počúva napríklad rád hudbu? Bluetooth reproduktorom rozšírite jeho možnosti. Alebo radšej fotografuje? Aké by to potom bolo s fotoskenerom na digitalizáciu jeho starých negatívov?

Objavte techniku
Pánska móda

Pánska móda

Textilné doplnky sú pre pánov vynikajúcim prostriedkom na to, ako dať všednému dňu zopár farebných akcentov. Dôležité: Všímajte si kvalitu a vypracovanie. Hodvábnou kravatou alebo kašmírovým šálom môžete sotva niečo pokaziť.

Objavte pánsku módu
Šport & fitness

Šport & fitness

Je Váš otec športovým alebo outdoorovým nadšencom? Tak ho potom prekvapte funkčným darčekom. Od vodotesného mp3 prehrávača cez lyžiarske okuliare až po športovú kameru pre cyklistu – dnes máte naozaj možnosť veľkého výberu. Tak svojmu otcovi ukážete, ako veľmi sa o neho a jeho záľuby zaujímate.

Objavte všetko na šport

Štyri darčekové tipy

Otec je človek v plnom nasadení, 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Nič sa na tom nemení ani v prípade, ak už deti dávno vyrástli. Chceli by ste sa svojmu otcovi poďakovať za každodennú podporu? Akákoľvek chvíľa je dokonalá príležitosť. Prinášame Vám štyri darčekové tipy.

1. Fotodarčeky

Otcovia sú hrdí na svoje – malé alebo veľké – deti a nosia pri sebe vždy ich podobizne. Pekným nápadom na darček je teda prívesok na kľúče s fotografiou Vás a Vášho otca. Ale aj iné objekty môžete ozdobiť fototlačou a zmeniť ich tak na úplne osobný darček. Čo napríklad kávovú šálku?

2. Knihy a iný materiál na čítanie

Číta Váš otec rád? Potom mu urobíte náročným románom ako darčekom celkom určite rovnakú radosť ako zaujímavou praktickou knihou. Poznáte jeho obľúbených autorov? Perfektné – pretože si môžete dať v každom kníhkupectve poradiť, ktoré knihy by sa mu taktiež mohli páčiť, a pôjdete pri výbere darčeka na istotu.

3. Peňaženka, opasok a pod.

Hľadáte hodnotný darček pre náročného muža? Kožený tovar je presne ten pravý darček! Kvalita a trvácnosť sú hodnoty, ktoré sú predovšetkým pre konzervatívnych mužov mimoriadne dôležité a ktoré dokážu pri darčekoch oceniť.

4. Víno a pod.

Ocení Váš otec pohár vína – alebo možno whisky? V tom prípade od Vás rád prijme fľašu svojho obľúbeného vína alebo iného kvalitného nápoja. Darček môžete doplniť vzácnou vývrtkou alebo súpravou vhodných pohárov.

Darčekové poukážky: Kreativita pri ich balení

S láskou vytvorené darčekové balenie nie je len pastvou pre oči. Osobitá prezentácia obdarovanému ukazuje, ako veľmi si ho ceníme. A hlavne vtedy, keď svojmu tatovi venujete darčekovú poukážku, ponúkajú sa nespočetné možnosti, ako ju kreatívne zabaliť.

So symbolickým darčekom

Darčeková poukážka je skvelý darček, pôsobí však tak, že nemáme nič v rukách. Dobrým riešením je preto kombinácia poukážky s malou symbolickou pozornosťou. Môže to byť niečo klasické – ako fľaša vína. Veľmi pekné je to vtedy, keď sa táto maličkosť určitým spôsobom spája s darčekom: Venujete napríklad svojmu otcovi poukážku do jeho obľúbenej talianskej reštaurácie? Pohár vlastnoručne vyrobeného pesta alebo stredomorská bylinková soľ môžu byť vhodnými prídavkami.

Vlastnoručne vyrobené obaly

Na výrobu alebo skrášlenie obalov na darčekové poukážky nepotrebujete veľa. Vezmite napr. darčekový papier štvorcového formátu a poohýnajte ho v strede raz zvislo a raz vodorovne, aby ho záhyb rozdelil na štyri rovnaké štvorce. Otočte papier tak, aby jeden roh smeroval k Vám, a preložte bočné roky do stredu. Potom o kúsok zahnite spodný roh cez stred a okraje pevne prilepte na bočné diely – hotovo.

Pošta vo fľaši

Zvláštnou a napriek tomu veľmi jednoduchou možnosťou je zabaliť poukážku ako správu vo fľaši. Potrebujete len prázdnu, dobre umytú vínovú fľašu a zátku. Pre autentický vzhľad použite na poukážku list papiera, ktorý ste predtým upravili pomocou čierneho čaju: Uvarte čaj použitím čajového vrecúška a potrite papier čajovým vrecúškom. Po uschnutí vyzerá papier zažltnutý. Stočte ho a vopchajte do fľaše!

Viac nápadov na darčeky

Nápady na darčeky pre mamu

Objavte teraz

Nápady na darčeky pre deti

Objavte teraz

Nápady na darčeky pre babku

Objavte teraz

Nápady na darčeky pre deda

Objavte teraz

Nápady na darčeky pre priateľku

Objavte teraz

Nápady na darčeky pre priateľa

Objavte teraz

Nápady na darčeky pre ženy

Objavte teraz

Nápady na darčeky pre mužov

Objavte teraz

Ešte viac nápadov na darčeky od Tchibo