Schließen

Milí priatelia raritnej kávy,

Kostarika – ťažko by sme hľadali vhodnejšie pomenovanie pre tento fascinujúci kúsok zeme.

Toto „bohaté pobrežie" medzi Tichým oceánom a Karibským morom sa vyznačuje rozmanitosťou exotických zvierat a rastlín a je aj domovom jednej z najlepších káv na svete. Malý región Tarrazú v provincii San José sa už medzinárodne preslávil ako miesto pôvodu výnimočnej kávy. Tu, v srdci Tarrazú, má pôvod aj naša nová raritná káva. Pochádza z rodinnej farmy „Mata de Caña“, čo v preklade znamená „cukrová trstina“ a dokonale vystihuje sladkastú chuť tejto jedinečnej kávy.
Na tomto území s pôdou bohatou na živiny, hraničiacom s vulkanickým pohorím Cordillera de Talamanca, dozrievajú vzácne kávové plody Arabica, ktoré sú už od začiatku v tých najlepších rukách. Farmárka Ana a jej rodina kladú veľký dôraz na pestovateľské metódy šetrné k životnému prostrediu a na spravodlivé pracovné podmienky. Všetko s cieľom dosiahnuť najlepšiu kvalitu kávy.

„Slnečné pozdravy zo Strednej Ameriky!"
Váš Markus Meusburger

Tchibo kávový expert
 
Žiaľ už vypredané
  • Raritná »Mata de Caña Costa Rica« – 500 g celé zrná
Sladká a elegantná káva prémiovej kvality s náznakmi agávového sirupu a papáje
Intenzita:36
10,49
€/kg 20,98

Naše limitované edície

Z plantáží najlepších pestovateľov kávy, ručne zberané, veľmi rozmanitej chuti a iba do vypredania zásob: to sú naše raritné kávy na ručnú prípravu a Grand Classé pre Váš kávovar Cafissimo! Každá edícia našej prémiovej kávy pochádza z udržateľného pestovania a podporuje – podľa príslušnej pečate – ekologické a sociálne projekty v miestnom poľnohospodárskom regióne.
Weltkarte, die den Kaffeegürtel abbildetNie je káva ako káva

Každá edícia predstavuje jedinečný pôžitok z kávy a odzrkadľuje rozmanitý svet kávových aróm: od ovocnej a korenistej cez orieškovú a čokoládovú až po sladkú a kvetinovú. Pomocou aromatického kruhu Tchibo môžete ľahko zistiť chuťovú charakteristiku príslušnej raritnej kávy a Grand Classé: každé balenie je hodnotne upravené a má farbu konkrétnej arómy. Červené balenie znamená napr. mimoriadne ovocný chuťový zážitok.

Prehľad našich doterajších raritných káv

Každý rok môžete očakávať – podľa kalendára úrody – až sedem edícií raritných káv a Grand Classé. Na Veľkú noc a Vianoce čakajú na Vás dve edície so svojimi limitovanými darčekovými dózami, ktoré sú označené zvieratkom typickým pre pôvod kávy – naozajstný objekt pre zberateľov! Môžete teda svoju raritnú kávu skladovať nielen, aby si udržala arómu, ale aj štýlovo!