Schließen

Raritná káva No.1
»Ipanema Arara Brazil«

Prémiová káva z Brazílie
» Čaká Vás prémiová káva s chuťou jemného lieskového orieška a výraznou sladkosťou, ktorá nechá brazílsku kávu zažiariť v úplne novom svetle. «
Markus Meusburger Expert na kávu Tchibo
 

Raritná káva No.1 je tu!

Objavte novú limitovanú prémiovú kávu »Ipanema Arara Brazil« z Brazílie s chuťou jemného lieskového orieška a s výraznou sladkosťou. Len do vypredania zásob.

  • Raritná káva »Ipanema Arara Brazil« – 500 g celé zrná
Jemné náznaky lieskového orieška s výraznou sladkosťou
Intenzita:36
10,49
€/kg 20,98
Náhľad

Milí milovníci kávy, olá, tudo bem?

Ako ste z môjho pozdravu správne pochopili, dnes nás naša cesta zavedie do južnej oblasti spolkového štátu Minas Gerais v Brazílii. S fascinujúcim výhľadom na obrovské jazero Furnas tu v blízkosti oblasti Alfena v nadmorskej výške 1 000 metrov leží farma káv „Ipanema Coffees“, kde som pred mojím návratom v roku 2018 štyri roky pracoval a žil.

Farma bola s ohľadom na subtropické podnebie pomenovaná podľa svetoznámej pláže v Rio de Janeiro a vďaka jej hlinitej pôde bohatej na minerálne látky poskytuje optimálne podmienky pre pestovanie špičkových káv.

Na tomto nádhernom mieste sa v roku 2020 po prvýkrát urodil nový druh kávy – medzi pestovateľmi sa hovorí o odrode – „Arara“. Antonio Carlos Michelotto objavil túto jedinečnú odrodu a ihneď bol presvedčený o tom, že sa jej bude nielen dobre dariť v tamojších klimatických podmienkach, ale že prinesie do šálky doteraz nepoznaný chuťový profil.

Zrelá kávová čerešňa so žiarivo žltou farbou bola pomenovaná podľa papagája Ara so žltým bruchom, ktorý má svoj domov na severe krajiny. Vďaka jeho pestrým perám v brazílskych národných farbách je najobľúbenejším a najkrajším vtákom v tejto krajine.

Pri toľkej snahe Vás čaká prémiová káva s chuťou jemného lieskového orieška a výraznou sladkosťou, vďaka čomu káva z Brazílie vynikne v úplne novom svetle.

Raritná káva No.1
»Ipanema Arara Brazil«

  • PÔVOD: Oblasť Alfena v Brazílii
  • POLOHA: 820 – 1 100 m
  • PODNEBIE: Mierna, subtropická klíma
  • PÔDA: Úrodná, hlinitá pôda
  • ODRODA: Arara
  • SPRACOVANIE: Praná a vysušená na slnku
  • CHUŤ: Jemné náznaky lieskového orieška s výraznou sladkosťou
» Príjemnú zábavu pri ochutnávaní a vychutnávaní! «
Markus Meusburger Expert na kávu Tchibo

Exkluzívne arómy – vďaka našim limitovaným prémiovým kávam

Vydajte sa na nezvyčajnú cestu pôžitku okolo celého sveta a objavte s našimi meniacimi sa raritnými kávami tie najexkluzívnejšie pôvody kávy. Či už je to ručná príprava, alebo ako Grand Classé pre Váš kávovar Cafissimo: Zažite rozmanitosť pôvodu pozdĺž celého tzv. kávového pásu z vybraných plantáží, ručne zberanú, láskyplne spracovanú a s neporovnateľnou chuťou.

Každá edícia našej limitovanej prémiovej kávy pochádza z udržateľnej produkcie a podľa príslušnej pečate podporuje ekologické a sociálne projekty v danej oblasti pestovania.

Jedinečná káva je zárukou jedinečnej chuti.

Od ovocnej a korenistej cez orieškovú a čokoládovú až po sladkú a kvetinovú: Každá edícia Vám ponúka jedinečný svet aróm. Vďaka dizajnu vo farbe danej chute a rôznofarebného aromatického kruhu na obaloch rozpoznáte danú arómu limitovaných prémiových káv hneď na prvý pohľad.

Vďaka súhre vplyvov životného prostredia, ako je kvalita pôdy, výška pestovania a podnebie, ako aj mechanických prvkov ako zber, spracovanie a praženie vznikajú neobyčajné arómy našich prémiových káv.

Intenzívne pôžitky z kávy, ktoré očaria – a to hneď niekoľkokrát v roku

Každý rok sa podľa kalendára zberu môžete tešiť až na šesť raritných káv – niektoré z nich Vám ponúkame aj ako Cafissimo Grand Classé. Počas Veľkej noci a Vianoc Vás okrem toho čaká niečo mimoriadne: Prémiové kávy s najkvalitnejším svetovým pôvodom v exkluzívnych darčekových dózach, ktorých neobyčajný dizajn poukazuje na pôvod danej kávy.

Tieto dózy na kávu sú nielen skutočne zberateľské kúsky, ktoré zaujmú v každej kuchyni, ale slúžia aj na uskladnenie Vašej obľúbenej kávy, ktorá tak zostane dlho čerstvá.
      
K tomu Vám odporúčame
Ručné filtre, mlynčeky na kávu a iné
Na optimálnu prípravu našich raritných káv Vám odporúčame náš keramický ručný filter od firmy HARIO vrátane vhodného filtračného papiera. Perfektným doplnkom je elektrický mlynček na kávu a elektrická kanvica s labutím hrdlom pre individuálne nastavenie teploty. Perfektný pôžitok z kávy sľubuje aj príprava kapsulovej kávy Grand Classé vo Vašom kávovare na kapsuly Cafissimo.