Raritná káva »El Tempixque«

Raritná káva z Guatemaly
»Po ručnom sparení rozpoznávame čokoládové tóny, ktoré nám pripomínajú nugát a karamel – dokonale doplnené nádychom hrušky. Čo cítite Vy?«
Markus Meusburger Nákupca raritných káv z tímu Tchibo
 
 
 

Raritná káva »El Tempixque« je tu!

Objavte novú limitovanú raritnú kávu »El Tempixque« z Guatemaly s čokoládovými tónmi nugátu, karamelu a hrušky. Dostupná aj ako Cafissimo Grand Classé.

Len do vypredania zásob!
Milí milovníci a milé milovníčky raritných káv,

nachádzame sa v Guatemale, presnejšie povedané v meste Antigua, na kávovej farme „El Tempixque“, ktorú v roku 1962 založil Arturo Falla. Práve on svoju farmu pomenoval podľa veľkého stromu tempisque, ktorý tu ešte stále stojí vedľa vstupnej brány a poskytuje nám tieň.

Pred šiestimi rokmi farmu prevzali bratranci Adrian a Sebastian. „Naša rodina pestuje kávu už 133 rokov. Sme hrdí, že môžeme viesť rodinné dedičstvo do inovatívnej budúcnosti a nechať ho rásť. Koncepcia udržateľného pestovania nám dnes umožňuje zberať plody životného diela nášho prastarého otca.“ Adrian dopĺňa: „Cítiť lásku, ktorú pražiari z celého sveta venujú našej káve, je jednoducho na nezaplatenie.“

V každom ich slove počujeme strhujúceho podnikateľského ducha ich prastarého otca a rodinné hodnoty, ktorými dodnes žijú: všetci ľudia sú tu vítaní – rovnako ako akékoľvek nové nápady na raritné kávy. Pravdepodobne práve táto otvorenosť a vášeň dodávajú tejto káve jej osobitý charakter.

Po ručnom sparení rozpoznávame čokoládové tóny, ktoré nám pripomínajú nugát a karamel – dokonale doplnené nádychom hrušky.

Sme zvedaví, aké arómy objavíte Vy!

»Aromatické pozdravy z Guatemaly a veľa potešenia pri ochutnávaní tejto raritnej kávy!«
Markus Meusburger Nákupca raritných káv z tímu Tchibo

Raritná káva »El Tempixque«

 • PÔVOD: Antigua, Guatemala
 • PESTOVANÁ V NADMORSKEJ VÝŠKE: 1 500 – 1 600 m
 • PÔDA: úrodná vulkanická pôda
 • PODNEBIE: horúce dni, studené noci
 • ODRODA: Bourbon, Canturra, Cantuaí
 • SPRACOVANIE: praná a vysušená na slnku
 • DRUH: 100 % Tchibo Arabica
 • CERTIFIKÁT: Rainforest Alliance
 • CHUŤ: čokoládové tóny nugátu a karamelu s nádychom hrušky
Vyskúšajte teraz

Exkluzívne arómy – vďaka našim limitovaným prémiovým kávam

Vydajte sa na neobyčajnú cestu okolo sveta za pôžitkami a prostredníctvom našich meniacich sa raritných káv objavte kávy s najexkluzívnejším pôvodom. Či už na ručnú prípravu, alebo ako kávy Grand Classé pre Váš kávovar Cafissimo: zažite rozmanitosť pôvodu káv z vybraných plantáží pozdĺž kávového pásma, ručne zberaných, s láskou spracovaných a chuťovo neprekonateľných.

Každá edícia našej limitovanej prémiovej kávy pochádza z udržateľnej produkcie a v súlade s príslušnou pečaťou podporuje ekologické a sociálne projekty v danej pestovateľskej oblasti.

Jedinečná káva predstavuje jedinečnú chuť

Od ovocných a korenistých cez orieškové a čokoládové až po sladké a kvetinové: každá edícia Vám ponúka jedinečný svet aróm. Vďaka dizajnu vo farbe príslušného chuťového profilu a pestrofarebnému aromatickému kruhu na obaloch môžete na prvý pohľad zistiť príslušné arómy limitovaných prémiových káv.

Vzájomné pôsobenie vplyvov životného prostredia, ako sú vlastnosti pôdy, nadmorská výška pestovania a podnebie, ako aj mechanické aspekty, ako sú zber, spracovanie a praženie, vytvárajú mimoriadnu arómu našich prémiových káv.

Chute, ktoré Vás nadchnú –
a to hneď viackrát do roka

Každý rok sa podľa kalendára zberu môžete tešiť až na šesť raritných káv – niektoré z nich Vám ponúkame aj ako Cafissimo Grand Classé. Na Veľkú noc a na Vianoce Vás navyše čaká niečo výnimočné: prémiové kávy najkvalitnejšieho pôvodu na svete v exkluzívnych dózach na kávu, ktorých jedinečný dizajn je navrhnutý podľa oblasti pôvodu kávy.

Dózy na kávu sú nielen skutočnými zberateľskými kúskami a ozdobou každej kuchyne, ale slúžia aj na uskladnenie, aby si Vaša obľúbená káva dlho zachovala čerstvú arómu.

Naše predchádzajúce raritné kávy

Len do vypredania zásob!
 
Raritná káva č. 3 »Kilimanjaro Machweo«

Objavte limitovanú prémiovú kávu »Kilimanjaro Machweo« z Tanzánie s orieškovými tónmi, ktoré pripomínajú kešu a makadámie – dokonale doplnené nádychom datlí.

 • Raritná káva č. 3 »Kilimanjaro Machweo« – 250 g celé zrná
Raritná káva č. 3
Kešu, makadámie a datle
Intenzita:36 Praženie:46
250 g celé zrná
8,69
€/kg 34,76
Náhľad
 

Raritná káva č. 2 »Ngapani«

Objavte limitovanú prémiovú kávu »Ngapani« z Malawi s čokoládovou chuťou kakaa, lieskového orieška a čučoriedky. Dostupná s exkluzívnou dózou na kávu alebo aj ako Cafissimo Grand Classé.
 • Raritná káva č. 2 »Ngapani« vrátane dózy na kávu – 500 g celé zrná
Raritná káva č. 2
Kakao, lieskový oriešok a čučoriedka
Intenzita:36 Praženie:46
500 g celé zrná
21,99
€/kg 43,98
Náhľad
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odporúčame tiež
Ručný filter, mlynček na kávu a viac
Na optimálnu prípravu našich raritných káv Vám odporúčame kanvicu french press alebo náš keramický ručný filter. Dokonalý doplnok: elektrický mlynček na kávu a elektrická kanvica s labutím hrdlom na individuálne nastavenie teploty.

Dokonalý pôžitok z kávy dosiahnete aj s kapsulami Cafissimo Grand Classé do kávovarov na kapsuly Cafissimo.