Schließen

Raritná káva č. 2
»Puyango Ecuador«

Káva prémiovej kvality z Ekvádoru
» Ste pripravení na výpravu do neznáma? Poďte so mnou do pestovateľskej oblasti mimo vychodených ciest. V krajine, ktorá stále produkuje veľmi málo kávy, je to skutočná vzácnosť. Hor sa na vysočinu Ekvádoru! «
Markus Meusburger Nákupca špecialít z tímu Tchibo
 
 

Je tu raritná káva č. 2!

Objavte novú limitovanú kávu prémiovej kvality »Puyango Ecuador« z Ekvádoru s chuťou klinčeka, hrušky, škorice a medu. Aj ako Cafissimo Grand Classé s jemnými tónmi červeného korenia. Len do vyčerpania zásob!

Milí objavovatelia kávy,

ste pripravení na výpravu do neznáma?

Nasledujte ma do pestovateľských oblastí mimo vychodených ciest. V krajine, ktorá stále produkuje veľmi málo kávy, je to skutočná vzácnosť. Hor sa na vysočinu Ekvádoru!

Na juhu krajiny sa nachádza región Puyango s hlavným mestom provincie Loja, ktoré je tiež známe ako kolíska umenia. Aj umenie pestovať kávu sa odovzdáva z generácie na generáciu s veľkým oduševnením.

Loja ponúka ideálne klimatické podmienky, pretože toto miesto je jedným z najteplejších oblastí na andskej vysočine s takmer tropickými teplotami. Cíti sa tu dobre aj mnoho farebných kolibríkov.

Mesto bolo založené španielskymi kolonistami ako základňa pre hľadanie legendárneho zlatého mesta El Dorado. Poďme teda pátrať – po arómach, ktoré tvoria túto vzácnu kávu.

Prekvapí nás svojou premenlivosťou: zatiaľ čo pri ručnom zápare spoznáme klinček, hrušku, škoricu a med, po príprave pomocou kapsulového kávovaru Cafissimo ochutnáme jemné tóny červeného korenia.

Som zvedavý, akú chuť pocítite Vy!

Raritná káva č. 2
»Puyango Ecuador«

  • PÔVOD: región Loja, Ekvádor
  • PESTOVANÁ VO VÝŠKE: 1 500 – 1 800 m n. m.
  • PODNEBIE: tropické
  • ODRODY: Caturra, Typica, Bourbon
  • SPRACOVANIE: praná a sušená na slnku
  • CHUŤ
    Raritná káva: klinček, hruška, škorica a med
    Cafissimo Grand Classé: jemné tóny červeného korenia
» Veľa radosti pri skúšaní a vychutnávaní! «
Markus Meusburger Nákupca špecialít z tímu Tchibo

Exkluzívne arómy – vďaka našim limitovaným kávam prémiovej kvality

Vydajte sa do sveta na výnimočnú cestu za spoznávaním chutí a objavte kávy najexkluzívnejšieho pôvodu pomocou našich meniacich sa raritných káv. Či už na manuálnu prípravu, alebo ako Grand Classé pre Váš kávovar Cafissimo: Zažite kávy rozmanitého pôvodu z vybraných plantáží pozdĺž kávového pásma, ručne zberané, s láskou spracované a s neporovnateľnou chuťou.

Každá limitovaná edícia našej kávy prémiovej kvality pochádza z udržateľného pestovania a podporuje v súlade s príslušnou pečaťou ekologické a sociálne projekty v pestovateľskom regióne.

Jedinečná káva znamená jedinečnú chuť

Od ovocných a korenistých cez orieškové a čokoládové až po sladké a kvetinové: každá edícia Vám ponúka veľmi osobitý svet aróm. Vďaka dizajnu vo farbe príslušnej chute a pestrému kolesu chutí na obale môžete na prvý pohľad zistiť príslušné arómy limitovanej kávy prémiovej kvality.

Vzájomné pôsobenie vplyvov životného prostredia, akými sú vlastnosti pôdy, nadmorská výška pestovania a podnebie, ako aj mechanické komponenty – zber, spracovanie a praženie – vytvárajú výnimočnú arómu našich prémiových káv.

Vrcholné chute, ktoré urobia dojem –
a to aj viackrát do roka

Každý rok sa podľa zberového kalendára môžete tešiť až na šesť raritných káv – niektoré z nich ponúkame aj ako Cafissimo Grand Classé. Počas veľkonočného a vianočného obdobia Vás navyše čaká niečo veľmi jedinečné: prémiové kávy najkvalitnejšieho pôvodu na svete v exkluzívnych dózach, ktorých mimoriadny dizajn poukazuje na pôvod kávy.

Dózy na kávu nie sú len skutočným zberateľským kúskom a priťahujú pozornosť v každej kuchyni, ale ponúkajú aj možnosť skladovania – aby Vaše obľúbené kávy boli stále čerstvé a aromatické.
 
 
 
 
 
 
Odporúčame Vám k tomu vhodný
ručný filter, kávový mlynček a pod.
Na optimálnu prípravu našich raritných káv Vám odporúčame náš keramický ručný filter vrátane príslušného filtračného papiera. Perfektný doplnok: elektrický mlynček na kávu a elektrická kanvica s labutím hrdlom na individuálne nastavenie teploty. Dokonalý pôžitok z kávy sľubuje aj príprava kávy z kapsúl Cafissimo Grand Classé pomocou kapsulového kávovaru Cafissimo.