Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen

Informácie o kávovaroch Cafissimo

Tchibo Vám predstavuje skutočný multitalent na prípravu kávy – exkluzívny kávovar Tchibo Cafissimo. Našich päť kapsulových modelov Cafissimo PURE, Cafissimo CLASSIC, Cafissimo TUTTOCAFFÈ, Cafissimo LATTE a Cafissimo mini Vás okúzli svojím moderným dizajnom, trendovými farbami a pohodlnou a jednoduchou prípravou kávy a stane sa tak dominantným prvkom v každej kuchyni. Na tejto stránke nájdete užitočné odpovede na prípadné otázky. Ďalej tu získate cenné informácie o fungovaní prístroja Cafissimo, ako aj príslušný návod na použitie a videá o odstraňovaní usadenín vodného kameňa.

Cafissimo mini

V pokynoch priložených k zariadeniu sú uvedené tieto informácie:
– návod na obsluhu Cafissimo,
– tipy na údržbu,
– pokyny na odstránenie usadenín vodného kameňa,
– návrhy na odstránenie problémov,
– doplňujúce informácie.
Návod na použitie Cafissimo mini (pdf)

Cafissimo CLASSIC

V pokynoch priložených k zariadeniu sú uvedené tieto informácie:
– návod na obsluhu prístrojov Cafissimo,
– tipy na údržbu,
– pokyny na odstránenie usadenín vodného kameňa,
– návrhy na odstránenie problémov,
– doplňujúce informácie.
Návod na použitie Cafissimo CLASSIC (pdf)
Video s návodom na odstránenie vodného kameňa - Cafissimo Classic

Cafissimo LATTE

V pokynoch priložených k zariadeniu sú uvedené tieto informácie:
– návod na obsluhu prístrojov Cafissimo,
– tipy na údržbu,
– pokyny na odstránenie usadenín vodného kameňa,
– návrhy na odstránenie problémov,
– doplňujúce informácie.
Návod na použitie Cafissimo LATTE (pdf)
Video s návodom na odstránenie vodného kameňa - Cafissimo Latte

Cafissimo PURE

V pokynoch priložených k zariadeniu sú uvedené tieto informácie:
– návod na obsluhu Cafissimo,
– tipy na údržbu,
– pokyny na odstránenie usadenín vodného kameňa,
– návrhy na odstránenie problémov,
– doplňujúce informácie.
Návod na použitie Cafissimo PURE (pdf)
Video s návodom na odstránenie vodného kameňa - Cafissimo Pure

Cafissimo TUTTOCAFFÈ

V pokynoch priložených k zariadeniu sú uvedené tieto informácie:
– návod na obsluhu kávovarov Cafissimo,
– tipy na údržbu,
– pokyny na odstránenie usadenín vodného kameňa,
– návrhy na odstránenie problémov,
– doplňujúce informácie.
Návod na použitie Cafissimo TUTTOCAFFÈ (pdf)
Video s návodom na odstránenie vodného kameňa - Cafissimo Tuttocaffè
Prehľad vlastností kávovarov Cafissimo

Často kladené otázky - Systém Cafissimo

Systém 3 stupňov tlaku na sparovanie kávy je výnimočnou prednosťou kávovarov Cafissimo LATTE, Cafissimo CLASSIC, Cafissimo PURE, Cafissimo TUTTOCAFFÉ a Cafissimo mini, pretože každý druh kávy potrebuje na svoju prípravu individuálny tlak. Len tak sa dokáže jeho aróma naplno rozvinúť. Preto kávovary Cafissimo pripravujú rôzne druhy káv pod iným tlakom sparenia: nízky tlak sparenia kávy pre filtrovanú kávu, stredný pre caffè crema a vysoký pre espresso. Stlačením tlačidla na voľbu vybraného nápoja je automaticky riadený výber vhodných parametrov na jeho výrobu (tlak, množstvo vody, teplota).
Podľa toho, či máte svoju kávu radšej slabšiu, alebo silnejšiu, môžete prednastavené dávkovanie vody individuálne prispôsobiť svojej chuti tým, že množstvo vody priradené tlačidlu na voľbu nápoja nanovo naprogramujete. Viac informácií nájdete v návode na použitie.
Systém Cafissimo je zárukou jednoduchej obsluhy, a to vďaka farebnému vodiacemu systému kapsúl. K rýchlemu pôžitku z kávy je potrebných iba niekoľko krokov.
Pri kávovaroch Cafissimo má každý druh kávy svoje tlačidlo na voľbu nápoja, označené rovnakou farbou ako príslušná kapsula. Vložte novú kapsulu do držiaka na kapsuly. Po zatvorení kávovaru kapsulu prevŕta hrot uložený vnútri. Stlačením tlačidla na voľbu daného nápoja sa začne proces sparovania kávy. V závislosti od farby použitej kapsuly stlačte tlačidlo druhu kávy príslušnej farby. Spustí sa príprava nápoja. Vďaka systému 3 stupňov tlaku na sparovanie kávy kávovarov Cafissimo CLASSIC, Cafissimo LATTE, Cafissimo PURE, Cafissimo TUTTOCAFFÉ a Cafissimo mini sú rôzne druhy kávy pripravované pod iným tlakom sparenia. Tak sa môže aróma kávy naplno rozvinúť a Vy si môžete každú kávovú špecialitu dokonale vychutnať. Dĺžka prípravy je v závislosti od druhu kávy a naprogramovaného množstva nápoja od 25 (espresso) do 90 sekúnd (filtrovaná káva).
Odporúčame Vám pravidelné odstraňovanie vodného kameňa z Vášho kávovaru. V závislosti od stupňa tvrdosti vody by sa mal tento proces vykonávať každé 4 týždne. Viac informácií nájdete v návode na použitie.
Zásobník na vodu by sa mal čistiť raz za týždeň nasledujúcim spôsobom:
1. Vytiahnite zásobník vody potiahnutím kolmo nahor.
2. Umyte ho pod tečúcou vodou a vysušte. Zásobník na vodu nie je vhodný do umývačky riadu.
3. Zásobník na vodu vložte späť.

Často kladené otázky - Kapsuly

Široký sortiment Cafissimo zahŕňa rôzne druhy espress, caffè crema, filtrovaných káv, ako aj čajov. Objavte našu rozmanitú ponuku výrobkov s rôznymi chuťovými profilmi a intenzitami v online obchode Tchibo.
Spoločnosť Tchibo sa rozhodla pre systém kapsúl Cafissimo, pretože každá kapsula Cafissimo obsahuje presne odmerané množstvo jemne pomletej kávy potrebnej na jej prípravu. Vzduchotesne uzatvorené kapsuly Cafissimo zachovávajú arómu, ktorá sa uvoľní až pri procese sparovania. Tak sa zachová plná chuť čerstvo pomletej kávy niekoľko mesiacov až do momentu samotnej prípravy kávy. Pre zaručenie kvality každej kávovej špeciality z kávovarov Cafissimo sú rozhodujúce nasledujúce faktory:
• Čerstvosť kávy
• Spôsob spracovania kávy
• Správne množstvo pomletej kávy
• Správne množstvo vody
• Geometria sít
S trvalým filtrom tieto vysoké požiadavky na kvalitu nie je možné splniť.
Hlavnými zložkami kapsúl Cafissimo sú plast polypropylén (PP) a kov hliník. Všetky materiály, z ktorých sú vyrobené kapsuly Cafissimo, sú povolené na styk s potravinami a neobsahujú žiadne škodlivé látky. Dokazujú to výsledky nezávislých, akreditovaných skúšobných laboratórií.
Nie. Spoločnosť Tchibo sa rozhodla ponúkať výlučne vlastné kapsuly. Keďže kávovar a kapsuly tvoria úzko prepojený systém, je možné zaručiť výbornú kvalitu kávy, ktorú zákazníci spoločnosti Tchibo poznajú a očakávajú, iba kapsulami Tchibo.
Plná chuť čerstvo pomletej kávy zostáva vďaka zapečateniu arómy v kapsulách zachovaná počas 12 mesiacov až do momentu samotnej prípravy kávy.

Často kladené otázky - Trvalá udržateľnosť

Trvalá udržateľnosť znamená pre spoločnosť Tchibo a teda aj Cafissimo prevzatie zodpovednosti. V prípade kávy to znamená napríklad to, že pestovateľ kávy môže hospodáriť a vyrábať tak, aby aj jeho synovia a dcéry mohli v budúcnosti pestovať rovnaké druhy kávy v rovnakých množstvách ako on. To zabezpečí, že aj budúce generácie budú môcť z pestovania kávy slušne žiť a že dané druhy kávy budú dlhodobo zachované.
Použitie druhov káv vypestovaných v trvalo udržateľných podmienkach znamená, že pre kapsuly Cafissimo používame výlučne kávy pochádzajúce od pestovateľov, ktorí zodpovedajú požiadavkám certifikácie podľa štandardov neziskovej organizácie Rainforest Alliance Certified™ alebo programu udržateľnosti organizácie UTZ Certified. Keďže pre naše kapsuly používame iba tie najlepšie druhy káv, využívame pestrý mix z oboch týchto certifikovaných, udržateľných zdrojov. Dôležité je, že sa môžete vždy spoľahnúť, že kapsuly obsahujú 100 % druhov káv z certifikovanej, trvalo udržateľnej produkcie, ktoré zaručujú jedinečnú a nezameniteľnú chuť kávy Cafissimo.
Vynikajúca 100 % káva Tchibo Arabica a jedinečná, nezameniteľná chuť kávy Cafissimo majú pre nás tú najvyššiu prioritu. Preto naše kávy starostlivo vyberáme podľa špecifických kritérií kvality. Kávy, ktoré tieto prísne požiadavky spĺňajú a ktoré dokážu pokryť množstvá potrebné pre náš trvalý sortiment, pochádzajú momentálne prevažne z fariem certifikovaných podľa Rainforest Alliance Certified a UTZ Certified. Dôležitým certifikovaným partnerom v rámci našej stratégie trvalej udržateľnosti je aj organizácia Fairtrade, spolupracujúca výlučne so združeniami drobných pestovateľov. Sme preto veľmi radi, že s Cafissimo môžeme v rámci limitovaných edícií Grand Classé teraz ponúkať aj kávu certifikovanú podľa organizácie Fairtrade. Naším cieľom do budúcnosti je spoluprácu s Fairtrade naďalej rozvíjať.
V oblasti udržateľnosti nekladieme vysoké požiadavky iba na našu kávu a kávovary, ale aj na naše kapsuly. Sme presvedčení, že sa nám aj tu v blízkej budúcnosti podarí docieliť pokroky.

Často kladené otázky - Problémy a riešenia

Tchibo poskytuje záruku 36 mesiacov pre kávovary Cafissimo mini a Cafissimo PURE a záruku 40 mesiacov pre kávovary Cafissimo LATTE, Cafissimo CLASSIC a Cafissimo TUTTOCAFFÈ. Každý prístroj je vyrobený podľa najnovších výrobných postupov a je podrobený presnej kontrole kvality. Ručíme za bezchybnú akosť našich výrobkov. V rámci záručnej lehoty sa bezplatne postaráme o odstránenie všetkých prípadných chýb materiálu alebo výroby.
V prípade poruchy najskôr kontaktujte náš zákaznícky servis na bezplatnej linke 0800 212 414. Pre čo najrýchlejšie vybavenie si, prosím, pripravte doklad o kúpe, krátky popis poruchy a číslo výrobku.
Predmetom záruky nie sú poruchy spôsobené neodborným zaobchádzaním alebo nedostatočným odvápnením prístroja, ako aj opotrebované časti a spotrebný materiál. Tieto je možné objednať cez zákaznícky servis Tchibo na bezplatnej linke 0800 212 414.
Pokazené výrobky sa opravujú v zákazníckom servise Tchibo. Obráťte sa, prosím, priamo na zákaznícky servis na bezplatnej linke 0800 212 414. Naši pracovníci Vám radi poradia s ďalšími krokmi.
V nádržke na vodu sa nachádza plaváčik, ktorý kontroluje stav naplnenia vodou. Ak bliká značka zásobníka vody napriek tomu, že sa v zásobníku nachádza dostatok vody, môže to súvisieť s poruchou plaváčika. V takom prípade, prosím, kontaktujte náš zákaznícky servis na čísle 0800 212 414.
Ak do záchytnej misky odteká neprimerané množstvo vody, znamená to spravidla, že prietok je zavápnený alebo že kapsula nebola správne prepichnutá. V prvom prípade by malo stačiť vykonať odstránenie vodného kameňa.
Extrémne zavápnenie zásobníka na vodu môže mať za následok, že proces sparovania nemôže prebiehať správne a prístroj vydáva hlasné zvuky. V takom prípade odporúčame odvápnenie zásobníka na vodu. Ak prístroj napriek tomu nefunguje, prosím, kontaktujte náš zákaznícky servis na čísle 0800 212 414.
Služby zákazníkom
E-mail
servis@tchibo.sk
Telefón
0800 212 414

Pondelok - Piatok 8:00 - 20:00
Sobota 8:00 - 16:00