Raritná káva č. 4
»Hambela Wamena«

Prémiová káva z Etiópie
» Boli ste už niekedy v Etiópii, jednej z najkrajších kávových veľmocí sveta? Vydajte sa so mnou na vzrušujúcu cestu do regiónu Hambela Wamena pozdĺž rieky Awata. «
Markus Meusburger Nákupca špecialít z tímu Tchibo
 
 
Raritná káva Tchibo - Hambela wamena

Raritná káva č. 4 je tu!

Objavte novú limitovanú prémiovú kávu »Hambela Wamena« z Etiópie s chuťou jazmínového kvetu, vanilky, javorového sirupu a levandule. Len do vypredania zásob!

Milí objavitelia káv,

boli ste už niekedy v Etiópii, jednej z najkrajších kávových veľmocí sveta?

Vydajte sa so mnou na vzrušujúcu cestu do regiónu Hambela Wamena pozdĺž rieky Awata, ktorý je obklopený fascinujúcimi horami prerastenými bujnou zeleňou. Na tomto čarovnom mieste sa stretávame s pestovateľom Biniyam Aklilu Kassa, ktorý tu pestuje a exportuje svoju kávu, a tým chce zlepšiť život iných pestovateľov kávy.

Vizionárske myslenie a túžba konať sú zakódované v jeho génoch. Vášeň pre kávu možno vystopovať až k jeho prastarému otcovi, ktorý svojho času priniesol kávu do Guji.

Biniyamov starý otec vlastnil prvý súkromný závod na spracovanie kávových plodov a podnikateľom bol aj jeho otec, ktorý patril k prvým pionierom v oblasti exportu v krajine.

„Po ukončení vysokej školy v USA ma to hneď ťahalo späť domov. Kávové zrnká sú pre mňa nielen zdrojom príjmov a mám na ne v hlave veľa prekrásnych detských spomienok, ale sú aj súčasťou bohatej rodinnej histórie a mojej veľkej vášne. Radosť, ktorú moja káva prináša ľuďom, dáva môjmu životu hlbší význam. Želám si, aby milovníci kávy pocítili, aká namáhavá práca sa ukrýva v každej jednej šálke,“ hovorí nám s iskrou v očiach.

Biniyamova raritná káva sa ručne zberá, perie a suší na slnku.

Po ručnom vylúhovaní a aj po príprave v kávovare na kapsuly Cafissimo rozpoznávame kvetinové tóny, ktoré pripomínajú vôňu jazmínu. Okrem toho cítime nádych vanilky, javorového sirupu a levandule.

Sme zvedaví, aké arómy pocítite Vy!

» Veľa radosti a pôžitku pri ochutnávaní každej jednej šálky «
Markus Meusburger Nákupca špecialít z tímu Tchibo

Raritná káva č. 4
»Hambela Wamena«

  • PÔVOD: Beka Coffee Estate, Etiópia
  • PESTOVANÁ V NADMORSKEJ VÝŠKE: 2 140 – 2 480 m. n. m
  • PODNEBIE: tropická klíma
  • ODRODA: Heirloom
  • SPRACOVANIE: praná a vysušená na slnku
  • DRUH: 100 % Tchibo Arabica
  • CERTIFIKÁT: Rainforest Alliance
  • CHUŤ: jazmínový kvet, vanilka, javorový sirup a levanduľa
Vyskúšajte teraz

Exkluzívne arómy – vďaka našim limitovaným prémiovým kávam

Vydajte sa na neobyčajnú cestu okolo sveta a prostredníctvom našej obmieňajúcej sa ponuky limitovaných edícií objavte vskutku raritné kávy s najexkluzívnejším pôvodom. Či už si kávu pripravíte ručne, alebo ako Grand Classé vo Vašom kávovare Cafissimo, zažite rozmanitosť pôvodu káv z vybraných plantáží rozmiestnených v tzv. kávovom pásme a vychutnajte si ručne zberané, s láskou spracované a chuťovo neprekonateľné nápoje.

Každá edícia našej limitovanej prémiovej kávy pochádza z udržateľnej produkcie a v súlade s príslušnou pečaťou podporuje ekologické a sociálne projekty v danej pestovateľskej oblasti.

Jedinečná káva jedinečnej chuti

Od ovocných a korenistých cez orieškové a čokoládové až po sladké a kvetinové: každá edícia Vám ponúka jedinečný svet aróm. Vďaka dizajnu vo farbe príslušného chuťového profilu a farebnému aromatickému kruhu na obaloch môžete na prvý pohľad zistiť kombinácie aróm limitovaných prémiových káv.

Vzájomné pôsobenie vplyvov životného prostredia, ako sú vlastnosti pôdy, nadmorská výška pestovania a podnebie, ako aj mechanické komponenty ako zber, spracovanie a praženie, vytvárajú mimoriadnu arómu našich prémiových káv.

Vrcholný pôžitok, ktorý zapôsobí – a to hneď viackrát do roka

Každý rok sa podľa kalendára zberu môžete tešiť až na šesť raritných káv – niektoré z nich Vám ponúkame aj ako Cafissimo Grand Classé. Počas veľkonočného a vianočného obdobia Vás navyše čaká niečo výnimočné: prémiové kávy najkvalitnejšieho pôvodu z celého sveta v exkluzívnych dózach, ktorých neobyčajné dizajny vždy poukazujú na pôvod kávy.

Dózy na kávu sú nielen skutočným zberateľským kúskom a pastvou pre oči v každej kuchyni, ale ponúkajú tiež možnosť uskladnenia, vďaka ktorému budú Vaše obľúbené kávy vždy čerstvé a aromatické.
 
 
 
 
 
 
 
 
K tejto káve by sa Vám mohlo hodiť
Ručný filter, mlynček na kávu a pod.
Na optimálnu prípravu našich raritných káv Vám odporúčame náš keramický ručný filter od HARIO vrátane vhodného filtračného papiera. Dokonalý doplnok: elektrický mlynček na kávu a elektrická kanvica s labutím hrdlom na individuálne nastavenie teploty.