Raritná káva č. 3
»Amabala Yasuma«

Káva prémiovej kvality z Afriky
»Máte chuť na kávové safari? Potom poďte s nami do Afriky, kde sa v severnej Zambii nachádza farma Kateshi.«
Markus Meusburger Nákupca špecialít z tímu Tchibo
 
Raritná káva č. 3
je tu!

Objavte novú limitovanú kávu prémiovej kvality »Amabala Yasuma« zo Zambie s chuťou karamelu, nugátu, kokosového orecha a granátového jablka. Len do vyčerpania zásob!

  • Raritná káva »Amabala Yasuma« – 500 g celé zrná
Raritná káva č. 3
Karamel, nugát, kokosový orech a granátové jablko
500 g celé zrná
10,49
Náhľad

Milí objavovatelia raritných káv,

máte chuť na kávové safari?

Potom poďte s nami do Afriky, kde sa v severnej Zambii, blízko mesta Kasama, nachádza farma Kateshi. Kávová plantáž bola založená v roku 1972 ako jedna z prvých kávových plantáží v Zambii.

Dnes je známa predovšetkým vďaka silnejúcemu ženskému hnutiu, pretože tu stále viac žien preberá zodpovednosť – od riadenia traktorov až po manažment.

Jednou zo zamestnaných žien je aj Memory Mwansa, ktorá nám nadšene rozprávala o svojom bežnom dni:

„Vďaka svojej každodennej práci s kávovníkmi, ktoré sprevádzam od dorastania až po zber, poznám najdôležitejšie potreby najlepšej kávy a presne viem, ktoré požiadavky musia byť splnené. Mottom našej farmy je „Amabala Yasuma“, čo v preklade znamená „Naše nádherné polia“. Polia a farma sú ako moja druhá rodina, cítim sa ako matka, ktorá sa stará o svoje ratolesti – kým úplne nerozkvitnú a v určitom okamihu mi začnú niečo vracať. Každé ráno sa teším na svoju prácu, pretože som súčasťou tejto špeciálnej kávy a táto káva je tiež mojou súčasťou.“

Deň za dňom prispieva táto káva k posilneniu postavenia žien a rozosieva pocit nezávislosti, slobody a hrdosti, ktorý je zreteľný až v susedných komunitách. Kávové plody sú tu s veľkou náruživosťou ručne zberané, umývané a sušené na slnku.

Takto môže táto mimoriadna raritná káva rozvinúť svoju mimoriadnu chuť. Ochutnáme: karamel, nugát, kokosový orech a granátové jablko.

Sme zvedaví, akú chuť pocítite Vy!

»Veľa radosti pri skúšaní a vychutnávaní!«
Markus Meusburger Nákupca kávových špecialít z tímu Tchibo

Raritná káva č. 3
»Amabala Yasuma«

  • PÔVOD: Kateshi Estate, Zambia
  • PESTOVANÁ V NADMORSKEJ VÝŠKE: 1 350 – 1 500 m
  • PODNEBIE: Mierne tropické podnebie
  • ODRODY: Catimor
  • PRÍPRAVA: Prané a sušené na slnku
  • CHUŤ: karamel, nugát, kokosový orech a granátové jablko
Vyskúšajte teraz

Exkluzívne arómy – vďaka našim limitovaným kávam prémiovej kvality

Vydajte sa na špeciálnu cestu okolo sveta za pôžitkami a prostredníctvom našich meniacich sa raritných káv objavte kávy s najexkluzívnejším pôvodom. Či už na ručnú prípravu, alebo ako kávy Grand Classé pre Váš kávovar Cafissimo: Zažite rozmanitosť pôvodu káv z vybraných plantáží pozdĺž kávového pásma, ručne zberaných, s láskou spracovaných a chuťovo neprekonateľných.

Každá edícia našej limitovanej kávy prémiovej kvality pochádza z udržateľného pestovania a v súlade s príslušnou pečaťou podporuje ekologické a sociálne projekty v pestovateľskom regióne.

Jedinečná káva predstavuje jedinečnú chuť

Od ovocných a korenistých cez orieškové a čokoládové až po sladké a kvetinové: každá edícia Vám ponúka jedinečný svet aróm. Vďaka dizajnu vo farbe zodpovedajúcej chuťovému profilu a pestrému kruhu kávových aróm na obale môžete na prvý pohľad zistiť príslušné arómy limitovanej kávy prémiovej kvality.

Vzájomné pôsobenie vplyvov životného prostredia, ako sú vlastnosti pôdy, nadmorská výška pestovania a podnebie, ako aj mechanické komponenty – zber, spracovanie a praženie, vytvárajú mimoriadnu arómu našich prémiových káv.

Vrcholný pôžitok, ktorý zapôsobí –
a to hneď viackrát do roka

Každý rok sa podľa kalendára zberu môžete tešiť až na šesť raritných káv – niektoré z nich ponúkame aj ako Cafissimo Grand Classé. Počas veľkonočného a vianočného obdobia Vás navyše čaká niečo výnimočné: prémiové kávy najkvalitnejšieho pôvodu na svete v exkluzívnych dózach, ktorých nezvyčajné vzory poukazujú na pôvod kávy.

Dózy na kávu sú nielen skutočným zberateľským kúskom a priťahujú pozornosť v každej kuchyni, ale ponúkajú tiež možnosť uskladnenia, vďaka ktorému budú Vaše obľúbené kávy vždy čerstvé a aromatické.
 
 
 
 
 
 
 
Odporúčame Vám k tomu vhodný
ručný filter, kávový mlynček a pod.
Na optimálnu prípravu našich kávových rarít Vám odporúčame ručný keramický filter vrátane vhodného filtračného papiera. Perfektný doplnok: elektrický mlynček na kávu a elektrická kanvica s labutím hrdlom na individuálne nastavenie teploty.