Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen

Nesieme zodpovednosť

Ako sa starý plast premení na niečo nové?

Každý rok skončí 4,8 až 12 miliónov ton plastového odpadu vo svetových moriach.

Tento odpad získaný zo zeme aj z vody premieňame na niečo nové - produkujeme vlastnú kolekciu oblečenia obsahujúceho recyklovaný materiál. A tento materiál je naozaj kvalitný - používame napríklad regenerovaný nylon ECONYL®, ktorý kompletne pochádza z nylonového odpadu.
Novo premyslené fitness oblečenie

Môže sa z PET fliaš stať športová móda?

Plastová fľaša potrebuje zhruba 450 rokov, aby sa po tom, ako skončí v mori, úplne rozložila. V roku 2018 sme na výrobu textilných produktov v našich kolekciách použili 3,5 milióna recyklovaných PET fliaš.
Oblečení do našej novej športovej kolekcie sa stanete súčasťou nášho úsilia:

18 PET fliaš

sa premenilo napríklad na túto ľahúčkú bežeckú bundu obsahujúcu recyklovaný polyester.

14 PET fliaš

sa môže zmeniť na tieto športové legínsy s prímesou recyklovaného polyesteru.

22 PET fliaš

bolo použitých napríklad na toto dlhé tričko s obsahom recyklovaného polyesteru.

15 PET fliaš

je potrebných na tieto pánske šortky s recyklovaným polyesterom.
Inovatívne vlákna

Môžu sa rybárske siete premeniť na plaveckú módu?

Nylonový odpad, zhromaždený zo skládok a svetových morí, sa premenil na regenerovaný nylon ECONYL®. Ten je rovnako kvalitný ako novovyrobený nylon, dá sa však opät recyklovať, nanovo tvarovať a ďalej využívať.

Ako vzniká vlákno ECONYL®?

Prvým krokom v regeneračnom systéme ECONYL® je zhromažďenie odpadov z rybárskych sietí a zvyškov látok zo skládok a oceánov. Tento odpad sa triedi a čistí, aby sa z neho získal všetok nylon.

Týmto dôkladným procesom sa nylonové odpady zbavia všetkých nečistôt. Výsledkom je regenerovaný nylon ECONYL®, ktorý je rovnako kvalitný ako čistý nylon.

Je odpad niečo viac než len starosť?

Všade na svete odpad stále pribúda. Naším cieľom je, aby z neho vznikali nové suroviny. Čím ďalej, tým viac produktov preto vyrábame z recyklovaných materiálov.

31x okolo sveta

by mohol ísť jeden automobil, aby sa to vyrovnalo emisiám skleníkových plynov*, ktoré sme počas roka 2018 ušetrili s našimi vláknami z recyklovaných materiálov (použitých na výrobu spotrebného tovaru).
* Údaje na výpočet: produkcia CO2 je 6 817 kg pri jednej ceste okolo sveta

90 % škatúľ,

v ktorých Tchibo doručuje svoj tovar, je vyrobených z recyklovaného materiálu. To je dôležitý príspevok k väčšej trvalej udržateľnosti v internetovom predaji.

O 183 ton skleníkových plynov menej

sme vyprodukovali v roku 2018 vďaka nášmu oblečeniu s obsahom vláken pochádzajúcich z recyklovaných PET fliaš a textilného odpadu.
Zdroj: textilexchange.org