Schließen

Drevo z udržateľných zdrojov

Pre zodpovedné lesné hospodárstvo

Lesy zásadným spôsobom ovplyvňujú klímu našej planéty a tvoria ochranný priestor pre zvieratá i ľudí. Aby sme ich zachovali v čo najväčšej miere, používame ako surovinu pre naše výrobky drevo certifikované podľa FSC®. (Forest Stewardship Council®). Prísne štandardy FSC® zaisťujú zodpovedné hospodárenie s lesmi – stromom začínajúc hotovým produktom končiac. To znamená, že si môžete byť istí, že biologická rozmanitosť lesov je ochránená. Zároveň sa môžete spoľahnúť na to, že práva lesných robotníkov nie sú porušované a že pracujú za bezpečných podmienok.

"Už teraz pochádza 57 % nášho dreva a papiera z lesov certifikovaných podľa FSC®, pričom 63 % našich výrobkov vzniká vďaka zodpovednému lesnému hospodárstvu. Z dreva označeného FSC® je dokonca vyrobených 100 % všetkých záhradných stolov a stoličiek značky Tchibo."

Môže záhradné ležadlo prispieť k ochrane lesov?

Pri drevenom nábytku je dôležité, aby se dal vysledovať pôvod dreva, z ktorého je vyrobený. Náš záhradný nábytok pochádza 100 % z dreva certifikovaného podľa FSC®, čo znamená, že ide o kontrolované lesné hospodárstvo.
Stačí to?
Zmeny klímy môžeme obmedziť len tým, že budeme na celom svete chránit čo najviac lesov. Jednou z najväčších celosvetových hrozieb je pre lesy ich ilegálny výrub. Takisto následné spracovanie dreva musí prebiehať v súlade so životným prostredím.
A práve o to sa zasadzujeme.

Čo má spoločné móda s lesom?

Na výrobu vláken TENCEL™ sa používa celulóza, ktorá pochádza z certifikovaných, trvalo udržateľných lesov. Výroba vláken navyše prebieha v uzavretom cykle zaisťujúcom úspory a regeneráciu nevyhnutných pomocných látok, ako sú chemikálie, voda a energia. Dnes už 78 % celulózových vláken nakúpených pre Tchibo pochádza z udržateľných zdrojov. Vďaka tomu sa spoločnosť Tchibo celosvetovo radí medzi päť najväčších predajcov výrobkov, ktoré vznikli z udržateľných celulózových vláken.
Veľa našich textílií má svoj pôvod v lese. Viskóza, modal alebo lyocelové vlákna sa získavajú z obnoviteľnej suroviny - z dreva. Aby sme zaistili, že na výrobu našich celulózových vláken bude použité drevo získané vďaka zodpovednému zaobchádzaniu s lesmi, spolupracujeme s firmou LENZING ™, ktorej viskóza pochádza výlučne z certifikovaného, trvalo udržateľného lesného hospodárstva.
Kto nosí svoje oblečenie dlho, šetrí prírodné zdroje. Preto je kvalita Tchibo taká dôležitá.
Udržateľnosť v Tchibo

4 fakty o dreve zo zodpovedného lesného hospodárstva

63%

nášho dreva a papiera pochádza zo zodpovednej produkcie.

100%

našich magazínov je vyrobených z papiera s certifikáciou FSC®.
FSC® C022597

100%

obalov použitých pri expedici tovaru k zákazíkom je z materiálu s certifikáciou FSC®.
FSC® C022597

100%

všetkých záhradných stolov a stoličiek Tchibo bolo vyrobených z dreva s certifikáciou FSC®.
FSC® C022597
Z lásky k prírode

Výrobky z dreva s certifikáciou FSC®

FSC
 
 
 
 
Žiaľ už vypredané
Žiaľ už vypredané
  • Lounge nábytok Chaiselongue
449,00
399,00
Žiaľ už vypredané
 
 
 
 
Žiaľ už vypredané
Žiaľ už vypredané
  • Lounge taburetka
Spodná konštrukcia v modernom vzhľade s plastovým pletivom
129,00
69,95
Žiaľ už vypredané