Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen

S kávou Tchibo okolo sveta

Chuť Indie? Vôňa Etiópie? A ako chutí káva z Kolumbie? Objavte s našimi regionálnymi kávami osobitý charakter kávy z rozličných krajín.

Naše regionálne kávy

Aby vznikla jedinečná aróma a osobitý profil chutí každej krajiny, používame pri regionálnych kávach Cafissimo len tú najlepšiu surovú kávu z každej oblasti. Rozdielne klimatické a pôdne podmienky vytvárajú jedinečný charakter kávy: Tak vznikajú – podľa pôvodu – chuťové profily s náznakmi citróna, karamelu, jazmínu, sladu alebo orieška.

Naše regionálne kávy Cafissimo zahŕňajú všetky dôležité kontinenty sveta kávy – Strednú a Južnú Ameriku, Áziu i Afriku. Vyskúšajte to okolo rovníka, kde sa vďaka prevládajúcim klimatickým podmienkam môže urodiť tá najlepšia káva, a ochutnajte espresso z Brazílie a El Salvadora, caffè crema z Kolumbie a Indie, ako aj kávu z Etiópie.

Objednávajte teraz online

    
Espresso Brasil, 10 kapsúl
So stopami horkej čokolády a orieškov
Intenzita:66
od 3,69 € Quickshop €/100g:  4,61
 
Dostupné varianty:
 
Caffè Crema Colombia, 10 kapsúl
Korenistá chuť s nádychom limetky
Intenzita:46
od 3,69 € Quickshop €/100g:  4,61
 
Dostupné varianty:
 
Espresso El Salvador, 10 kapsúl
S jemným nádychom karamelu
Intenzita:46
od 3,69 € Quickshop €/100g:  5,27
 
Dostupné varianty:
 
Caffè Crema India
Jemná chuť s náznakmi medu a sladu
Intenzita:56
od 3,69 € Quickshop €/100g:  4,92
 
Dostupné varianty:
 
 
Káva Ethiopia, 10 kapsúl
S kvetinovým nádychom
Intenzita:36
od 3,69 € Quickshop €/100g:  5,27
 
Dostupné varianty:
 

To robí naše regionálne kávy také jedinečné

Brazília

Chuť Brazílie

Socha Krista – symbol Brazílie týčiaci sa nad vzrušujúcim mestom Rio de Janeiro – sa týči aj nad krajinou, ktorá produkuje najviac kávy na svete. Pestovanie a zber úrody sú v Brazílii mimoriadne profesionálne a pokrokové. Kávovníky rastú na rozsiahlych rovinatých plantážach a sú vysádzané v radoch. Tak môžu farmári zberať kávové plody pomocou mechanizácie.

Objavte chuť Brazílie
v našom Espresse Brasil

Chuť Indie

Tádž Mahal patrí do kultúrneho dedičstva UNESCO a je symbolom krajiny. Okrem toho je aj symbolom lásky a jedinečnej krásy. Jedinečná je aj indická káva, ktorá sa pestuje v tieni dažďového pralesa spolu s ovocím a korením. Tak môžu kávové plody, chránené pred slnkom, nielen lepšie dozrievať, ale tiež nadobúdať svoju vyrovnanú chuť.

Objavte chuť Indie
v našom Caffè Crema India
India
Etiópia

Chuť Etiópie

Akácia – strom, ktorý slúži ako symbol krajiny. Okamžite ju spoznáme podľa koruny pripomínajúcej dáždnik. Rovnako typická ako akácia je tamojšia káva, pretože krajina je považovaná za rodisko kávy. V Etiópii sa ľudia spolu stretávajú viackrát denne pri zvláštnom kávovom obrade. Pri ňom najprv opražia kávové zrná v kovovej miske, potom ich ručne pomelú a nakoniec si kávu spoločne vychutnávajú.

Objavte chuť Etiópie
v našej káve

Chuť El Salvadora

Ruiny Tazumal – jedny z najvýznamnejších zrúcaním v El Salvadore, v ktorých žil národ Mayov. Pokrokový spôsob života Mayov sa odzrkadľuje aj v komplexnom spôsobe výstavby Tazumalu. Leží na západe krajiny a neďaleko odtiaľ sa nachádza takmer polovica kávových fariem El Salvadora. Vďaka blízkemu vulkánu môžu kávovníky rásť v mimoriadne úrodnej vulkanickej pôde.

Objavte chuť El Salvadora
v našom espresse
El Salvador
Kolumbia

Chuť Kolumbie

Vychádzajúce slnko pomaly stúpa nad horské pásmo Ánd v Kolumbii. Začína sa nový deň v regióne kávového trojuholníka v srdci krajiny, kde nájdu kávové stromy ideálne pestovateľské podmienky. Podnebie sa tam postará o to, aby kávové plody šetrne dorastali a farmári potom mohli zberať zrelé plody. Následne slnko, kým večer zapadne za horizont, vysuší pozberané zrnká.

Objavte chuť Kolumbie
v našej Caffè Crema Colombia
Je čas na (nový) kávovar Cafissimo

Je čas na (nový) kávovar Cafissimo

Ešte nemáte kávovar Cafissimo? Potom si nenechajte ujsť túto ponuku. A ak už jeden máte: Máme ho tiež v iných farbách...

Ku kávovarom Cafissimo