Potravinové nádoby : Trezory na čerstvé potraviny

Ráno idete do kuchyne s ospalými očami, aby ste si uvarili kávu. Keď z police vyberiete vrecko s filtrovanou kávou, obsah sa vysype na podlahu - roztrhnutá otvorená strana nebola dobre uzavretá. To by sa Vám s s potravinovou nádobou nestalo. V praktických dózach s vekom zostanú vaše potraviny dlhšie čerstvé, ľahšie sa vyberajú a dajú sa prehľadne uložiť do kuchynskej skrinky. V Tchibo nájdete nádoby v súpravách alebo jednotlivo v mnohých tvaroch a z rôznych materiálov.
-37 %
Box na ovocie a šalát
7,99
4,99
Dóza na vajíčka
11,99
Smaltovaná zapekacia misa
14,99
Smaltovaná dóza na obed
9,99
-16 %
Dóza na obed To Go
17,99
15,00
Variabilné dózy na potraviny, 2 ks
24,99
€/ks 12,50
Smaltovaná dóza na potraviny
12,99
Dózy na sušienky, 2 ks
14,99
€/ks 7,50

Prečo sa oplatí presypať potraviny do nádoby?

Ich viečka umožňujú vzduchotesné uzavretie nádoby, čo je výhodné pre mnohé potraviny. Napríklad káva alebo korenie si zachovávajú svoju arómu lepšie ako v otvorených vreckách. Mrazené potraviny, ako je napríklad mleté mäso, sa nevysušia a nehrozí im spálenie mrazom v mrazničke, ak predajný obal v dôsledku chladu skrehne a popraská. Nie všetky boxy s čerstvými potravinami sú však vhodné na zmrazenie: Venujte pozornosť pokynom v popise výrobku. A napokon, praktickí kuchynskí pomocníci udržujú poriadok a šetria miesto: stohovateľné nádoby využívajú priestor v skrinke smerom nahor, hranaté nádoby do strán.
Viele Vorratsdosen mit verschiedenem Gemüse und Obst gefüllt.

Sklo, keramika alebo plast?

Materiál nádoby do kuchyne závisí od jej obsahu a umiestnenia. Nádoby z keramiky alebo porcelánu umiestnené otvorene na polici vyzerajú veľmi pekne. Často sú zdobené alebo majú pekné ornamenty. Nádoby zo skla bodujú v skrinke ako dózy na cestoviny, ryžu a iné trvanlivé potraviny. Pred nákupom si môžete ľahko overiť, či si máte zaobstarať zásoby. Nádoby z plastu sa ľahko čistia a sú odolné - ideálne na mrazenie, uskladnenie salámy, syra alebo rýb v chladničke a ako dózy na cesty.
Vorratsdosen auf einer Küchenzeile.

Nádoby z kovu - vizuálne atraktívna alternatíva

Ak sa chcete vyhnúť plastu a radšej používate nádoby bez plastu, dobrou alternatívou sú kovové škatule. Sú odolné a dekoratívne, ale potraviny sa v nich nemôžu ohrievať, nesmú sa používať v mikrovlnnej rúre a nie sú vhodné ani do chladničky. Na druhej strane, najmä modely z nehrdzavejúcej ocele majú krásny vzhľad a skvele sa hodia na uskladnenie kávy, čaju, pečiva alebo korenia na otvorených kuchynských policiach.

Na čo by ste sa mali zamerať pri výbere

Pri kúpe vhodnej nádoby je dôležitým kritériom veľkosť. Pri pohároch na špagety je dôležitá správna výška - najlepšie je odmerať si svoj obľúbený druh a na vrchu nechať miesto na šírku prsta. Je lepšie vybrať si koreničky malého formátu, aby v nich zostalo málo vzduchu. Ak chcete nádoby otvorene umiestniť do kuchyne, prispôsobte šírku a hĺbku tomuto miestu. Pokiaľ ide o uzávery, viečka s gumovým tesnením sú najtesnejšie, zatiaľ čo kuchynské pomôcky s korkovými uzávermi alebo klipsovými viečkami sa dajú rýchlo otvoriť a sú vhodné pre obsah, ako je müsli. Tip: Pomôcky na nalievanie alebo sypanie uľahčujú vyberanie.
Eine Frau steht vor einem Regal mit vielen Vorratsdosen.