Háčiky na dvere – jednoduchý spôsob rozšírenia šatníka

Ak už Váš šatník v spálni praská vo švíkoch alebo sa Vám večne niekde povaľuje nosené oblečenie, háčiky na dvere sú skvelá vec. Môžu byť rýchlo pripevnené bez vŕtania a zabezpečujú poriadok vo všetkých miestnostiach. Keď sú dvere otvorené, zavesené predmety zmiznú z dohľadu, takže byt vyzerá upratane, keď prídu návštevníci. Závesný vešiak na dvere nepotrebuje podlahovú plochu, ako je stojan na kabáty alebo komoda, a preto je priestorovo úspornou alternatívou k nábytku.
Háčiky na dvere, 4 ks
6,99
€/ks 1,75
niekoľko kusov
  • Háčiky na dvere, 4 ks
4,99
4,00
€/ks 1,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 4,00 €
-19 %
Háčiky na dvere, 4 ks
4,99
4,00
€/ks 1,00
niekoľko kusov
Háčiky na dvere, 4 ks, modré a biele
5,99
€/ks 1,50
niekoľko kusov
  • Háčiky na dvere, 4 ks, biele
5,99
5,00
€/ks 1,25
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 5,00 €
-16 %
Háčiky na dvere, 4 ks, biele
5,99
5,00
€/ks 1,25
niekoľko kusov

Takto sa dajú využiť šikovní organizátori

Ak pripevníte háčiky na vonkajšiu stranu dverí, môžete na ne veľmi dobre zavesiť objemné bundy alebo kabáty. Modely s výklopnými hákmi sú dobrým riešením pre úzke chodby, kde nie je miesto pre šatník. Takéto háčiky na dvere sú tiež ideálne ako alternatíva stojana na oblečenie v spálni. Uteráky alebo župany môžete zavesiť na pásy s pevnými gombíkmi alebo na jednotlivé háčiky na dverách v kúpeľni. Je to vhodné, ak nemáte dostatok držiakov na uteráky a nechcete vŕtať do obkladačiek. Vnútorné háčiky na dvere môžu byť pripevnené na dvierka skrine a takto odložíte čiapky a šály alebo v kuchyni riadové utierky.
Ein Flur mit mehreren Garderoben und Türhaken an der Tür.

Vyberte vhodné háčiky na dvere

Či už chcete pripevniť háčiky na vnútornú alebo vonkajšiu stranu dverí, Váš vybraný model by mal zodpovedať hrúbke dverí. Ak sú dvere príliš úzke, háčiky budú pri každom otvorení a zatvorení hrkotať alebo dokonca spadnú. Háčiky, ktoré sú príliš široké, zabraňujú úplnému zatvoreniu dverí. Takže umiestnite meter alebo pravítko na hornú časť dverí a poznačte si hĺbku drážky a celkovú hrúbku. Tá je relevantná pre modely, ktoré sú pripevnené k vonkajšej strane dverí. Rozhodujúcim rozmerom pre vnútorné háky je hĺbka drážky.
Auch im Kinderzimmer sind Türhaken eine gelungene Lösung um Ordnung zu schaffen.

Tvar a farba pre Váš životný štýl

Háčiky na dvere sú k dispozícii v širokej škále dizajnov, od jednoduchých plastových modelov až po elegantné chrómované varianty z nehrdzavejúcej ocele. K dispozícii sú krátke gombíky a dlhé háčiky na dvere, háčiky s vtipnými motívmi, ako sú jelenie parohy a príklady do detskej izby, ktoré sa podobajú zábavným postavičkám alebo zvieratám. Háčik na dvere v bielej alebo čiernej farbe je veľmi neutrálny a harmonizuje s takmer všetkými štýlmi nábytku, zatiaľ čo chladný puristický vzhľad nehrdzavejúcej ocele dobre zapadá do moderného prostredia. Drevo je materiálom voľby pre prírodný, rustikálny štýl.

Tieto detaily sú stále dôležité

Uistite sa, že na kontaktnej ploche háčikov sú silikónové tlmiče: Zabraňujú hákom na dverách, aby hrkotali a chránia povrch dvier. To je dôležitý bod, najmä pri sklenených dverách. Pri výbere zvážte aj to, či a ktoré objekty sú v blízkosti. Inak by ste mohli pri vešaní kabáta neúmyselne prevrátiť vázu z komody. V prípade otočných vešiakov by malo byť vpredu tiež dostatok manévrovacieho priestoru.
Ein aufgeräumter Flur mit vielen Aufhängungsmöglichkeiten.