Kufor na kolieskach: Ťahanie namiesto vláčenia

Boľavé ruky a preťažené svaly sú minulosťou: S kufrom na kolieskach ťaháte svoju batožinu jednoducho a pohodlne za sebou. Nekonečne vyzerajúce chodby na letisku alebo na železničnej stanici nevyzerajú zrazu tak hrôzostrašne a Vy prídete do cieľa uvoľnenejší. Na každý typ cesty existuje vhodný kufor na kolieskach: od malého, ľahkého látkového modelu na „ráno-tam a večer-späť“, až po plnohodnotný pevný kufor s tvrdou škrupinou na rodinnú dovolenku. Ušetrite si teda ťažkú prácu pri preprave batožiny a siahnite po cestovnom kufri na kolieskach!

Ľutujeme, nenašli sa žiadne výsledky pre Váš hľadaný výraz.
Možno nájdete niečo zaujímavé tu:

Malý ako príručná batožina: kufor na kolieskach na služobné a krátke cesty

Ak ste na služobnej ceste na jeden alebo dva dni, potrebujete malú batožinu, ktorú si môžete vziať na palubu lietadla. Ušetrí Vám to čakanie pri batožinovom kolotoči po pristáti a v lietadle máte po ruke notebook a Vaše dokumenty. Pracovný kufor zvyčajne nie je väčší ako 55 x 44 x 25 cm, a preto spĺňa štandard príručnej batožiny, ktorý platí pre väčšinu leteckých spoločností. Štandardnou výbavou je polstrovaná priehradka na notebook, oddelený priečinok na dokumenty a priestor s upínacím popruhom na oblečenie. Navyše je pri tejto príručnej batožine zachovaný seriózny a účelný dizajn.
Eine Frau zieht einen Trolley hinter sich her.

Mäkké alebo tvrdé: S týchto materiálov sú vyrobené kufre

Rovnako ako ostatné kufre, aj kufre na kolieskach sú dostupné vo verziách s mäkkou alebo tvrdou škrupinou. Pri tvrdej škrupine je vonkajšia stena vyrobená z ľahkého plastu alebo hliníka. Tieto materiály sú veľmi odolné a nepremokavé. Textilné modely z polyestru alebo nylonu sú o niečo menej odolné voči nárazom, ale za to sú flexibilné. Vďaka rozťažnosti ich môžete v prípade potreby zväčšiť, napríklad na umiestnenie suvenírov na spiatočnej ceste. Keď už hovoríme o objeme: Potrebujete občas malý a občas veľký kufor? Potom je cenovo výhodnou voľbou súprava troch kufrov v rôznym veľkostiach.
Ein Mann steht am Flughafen mit seinem Koffer-Trolley und schaut aus dem Fenster.

Koľko koliesok potrebujete?

Jednoduchý kufor má tradične dve kolieska.: Vysuniete teleskopickú rúčku, nakloníte kufor a batožinu ťaháte za sebou. Existujú však aj modely so štyrmi kolieskami, ktoré sa otáčajú o 360 stupňov. To má tú výhodu, že môžete kufor aj tlačiť, vďaka čomu sa s ním lepšie manévruje – je to úľava v úzkych uličkách. Či sa už rozhodnete pre kufor s dvomi alebo štyrmi kolieskami: V každom prípade dbajte na kolieska s ľahkým chodom, ktoré sú tiché a ľahko sa s nimi manipuluje.

Dizajn: od čisto čiernej až po farebné detské kufre

Pokiaľ ide o vzhľad, máte výber medzi tlmenými farbami, ako je čierna, bordó červená alebo antracitová, ktoré zaujmú najmä obchodných cestujúcich. Ak sa Vám páči niečo viac výrazné, siahnite po kufri v sýtych červených, zelených či žltých tónoch, ktoré okamžite upútajú pozornosť pri výdaji batožiny. To isté platí aj pre modely s decentnými alebo hravými vzormi. Komiksové postavičky či iné motívy zdobia malý detský kufor a podnecujú tak potomka k zodpovednosti za vlastnú batožinu.
Das richtige Reisegepäck ist entscheidend für eine komfortable Reise.