Poháre všetkých tvarov a farieb

O tom, na čo sa používajú poháre, sa nepotrebujeme dlho rozprávať. Ľudia však majú tendenciu spájať praktické s krásnym, a preto je rozmanitosť pohárov takmer neobmedzená: Praktické a stabilné v každodennom živote, malé alebo veľké, jemné a ušľachtilé na slávnostné príležitosti, bezfarebné alebo farebné – sklo je fantastický materiál na všetky možné varianty. Poobzerajte sa po Tchibo a kúpte si cenovo výhodné poháre online ako súpravu alebo jednotlivo.

Ľutujeme, nenašli sa žiadne výsledky pre Váš hľadaný výraz.
Možno nájdete niečo zaujímavé tu:

Ten správny pohár pre každú príležitosť a obsah

Pekne prestretý stôl robí z jedenia aj malú udalosť každodenného života a zladené poháre k tomu jednoducho patria. Jednoduché poháre na vodu sú základnou výbavou, ktorá by nemala chýbať v žiadnej domácnosti a ktorá je ideálna aj na džús a streky. Poháre zo stopkou majú štýl a navodia slávnostnú atmosféru. Ak prídu hostia, je vhodné prestrieť poháre na vodu aj na víno, aby mal každý vhodný pohár pre obe tekutiny. Pri výbere dbajte nielen na to, či sa vám spontánne páči dizajn, ale aj na to, aby poháre štýlovo a farebne ladili s vaším riadom.
Eine Familie sitzt im Garten an einem gedeckten Tisch.

Prečo rôzne poháre?

To, že existujú rôzne tvary pohárov, nie je len otázkou štýlu. Niektoré vína a liehoviny musia “dýchať”, aby sa rozvinula ich plná chuť, a to sa najlepšie robí v cibuľovitých nádobách. Tvar pohára ovplyvňuje aj to, kde sa nápoj dostane do úst a ktoré chuťové poháriky sa obzvlášť aktivujú. Aj keď nepatríte medzi milovníkov vína alebo vám malá kuchyňa či malý domáci rozpočet nedovoľuje, aby sa v skriniach a vitrínach nachádzalo množstvo rôznych pohárov: Okrem jednoduchých veľkých pohárov na vodu alebo džús patrí aspoň pár pohárov na víno, pivo a šampanské do základnej výbavy.
Eine Grillparty.

Aké veľké by mali byť poháre?

Na túto otázku sa nedá odpovedať len číslom. Pretože to je vec vkusu v dvoch smeroch: Záleží na tom, čo chcete z pohára piť a akú veľkosť máte najradšej. Poháre na vodu alebo džús majú zvyčajne 0,2 až 0,3 l. Niektorí však uprednostňujú malé poháre, ktoré sa ľahšie držia a v ktorých nápoj nezvetrá, iní ich radšej dopĺňajú menej často. Poháre na pivo majú zvyčajne objem 0,2 až 0,4 l, poháre na pšeničné pivo majú pol litra. Pri pohári na víno je menej dôležité, koľko sa doň zmestí, ale koľko doň patrí. Najmä cibuľovité poháre na červené víno by ste nikdy nemali napĺňať až po okraj.

Poháre a umývačka riadu

Nápojové poháre sú spravidla vhodné do umývačky riadu a ľahko sa čistia. Časom sa však môžu trochu zakaliť alebo sa môže vytvoriť biely povlak. Príčinou môže byť korózia skla, usadzovanie vodného kameňa alebo nesprávne dávkovanie čistiaceho prostriedku. Praktickým domácim receptom je však rozpustiť lyžicu mazľavého mydla v teplej vode a poháre pretrieť handričkou z mikrovlákna alebo bavlny. Na odstránenie vodného kameňa sú vhodné octové čističe alebo kyselina citrónová. Zvlášť citlivé poháre je lepšie umývať opatrne ručne. Pozrite sa v Tchibo po vhodných pohároch s pečaťou kvality TCM.
Eine Familie deckt den Tisch.