Jedálenský nábytok – príjemné stretnutie pri stole

Jedáleň je miestom, kde sa stretáva celá rodina a rozpráva sa. Chceme, aby tu bolo pekne, keď sa spolu rozprávame o našom dni. A tiež pre hostí je reprezentatívny jedálenský kút dôležitý. Jedálenský nábytok by mal byť tiež praktický, aby sa nemusel pri každom podávaní jedál premiestňovať. Jedálenský set preto dopĺňajú príborníky, vitríny, komody a police na odkladanie riadu, pohárov a doplnkov ako sú soľničky, servítky a sviečky.
Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
119,00
119,00
Jedálenský stôl s integrovanou pracovnou plochou
349,00
Bar s pultom
229,00
Čalúnená stolička, svetlosivá
Čalúnená stolička, antracitová
S opierkami na rukyS opierkami na ruky
129,00
129,00
-26 %
Stolička s drevenou konštrukciou
109,00
79,95
-16 %
Rozkladací jedálenský stôl, cca 140 – 200 cm
599,00
499,00
Čalúnená dizajnová stolička, sivobéžová
Čalúnená dizajnová stolička, tmavosivá
119,00
119,00
Čalúnená stolička, svetlosivá
Čalúnená stolička, antracitová
S opierkami na rukyS opierkami na ruky
129,00
129,00
Rozkladací jedálenský stôl, cca 146/190 x 80 cm
319,00
-5 %
Čalúnená stolička s opierkami na ruky
169,00
159,00
Čalúnená jedálenská stolička
159,00
Skladací jedálenský stôl
199,00
Otočná jedálenská stolička
229,00
Barový stolík
159,00

Jedálenské stoly a jedálenské stoličky: stredobod miestnosti

Stôl a stoličky si môžete kúpiť ako jedálenskú zostavu alebo ich zostaviť jednotlivo. Ak potrebujete napríklad len nové jedálenské stoličky k Vášmu jedálenskému stolu, toto riešenie je prvou voľbou. Môžete sa tiež rozhodnúť pre lavicu v jedálni – to je praktické, ak potrebujete v miestnosti využiť rohy. Pri stoloch sú zvyčajne uprednostňované štvorcové alebo oválne modely, pretože ponúkajú veľa priestoru. Rozmery okolo 80 x 120 cm sú ideálne pre štyri osoby. Ak máte často hostí, okrúhle stoly pôsobia komunikatívnejšie. Taktiež predstavujú menšie riziko zranenia pre malé deti.
Esszimmerset bestehend aus Tisch und vier Stühlen im Skandi-Look.

Úložný priestor na riad a servis

Ak ste našli váš jedálenský nábytok, môžete si vybrať zvyšok nábytku okolo neho. Skrinky urobia Vašu jedáleň kompletnou. Dbajte na to, aby boli v rovnakom štýle, inak to nebude vyzerať ako celok. Nábytok z prírodného dreva v hravých tvaroch sa hodí do jedálne vo vidieckom štýle. V modernom mestskom byte pôsobí harmonicky ušľachtilá oceľ, sklo a kameň v rovných líniách. Ak je jedáleň integrovaná do kuchyne, pri výbere sedacej zostavy sa orientujte podľa ostatného nábytku alebo najlepšie podľa prednej časti kuchyne.
Eine gemütliche Beleuchtung setzt Esszimmermöbel besonders schön in Szene.

Osvetlenie a dekorácie pre Váš jedálenský nábytok

Jedálenská zostava je síce funkčný nábytok, no ako aj v iných miestnostiach, aj tu platí: Až dekorácia dodá ten správny šmrnc. Dôležitú úlohu tu zohráva aj osvetlenie. Oslepujúce svetlo nad taniermi rýchlo pokazí pôžitok z jedla. Stmievateľné lampy alebo závesné svietidlá sú dobrou voľbou pre decentné osvetlenie. Svietidlá by mali byť umiestnené minimálne 60 cm nad stolom, aby si nikto neudrel hlavu pri sadaní a vstávaní. Pekné obrusy, vázy a iné dekorácie zabezpečia pocit pohodlia.

Tipy na zvýšenie pohodlia pri sedení

Bez ohľadu na to, aký je jedálenský nábytok krásny, ak sa necítite pohodlne, Vvaše potešenie z neho skoro končí. Ak sedávate pravidelne pri jedálenskom stole dlhší čas, stoličky s operadlom a kvalitným čalúnením sú pohodlnejšie. Holé drevené stoličky a lavice môžu byť dodatočne vybavené podsedákmi. Ak máte dostatok miesta, pohovka v jedálni tiež zvýši pohodlie. Môžete si tu napríklad pri dobrej knihe vychutnať kávičku a koláč alebo iný dezert po bohatom jedle.
Bequeme Esszimmermöbel sind wichtig, um ausgedehnte Abende am Tisch zu verbringen.