Cestovné tašky: na víkend, aj na krátky výlet

Klasický kufor je príliš veľký, kufor na kolieskach príliš ťažký a ruksak príliš ležérny? Ak ste na cestách iba pár dní, cestovné tašky sú skvelou voľbou. Táto praktická príručná batožina je dostupná v rôznych veľkostiach a dizajnoch. Správny model tašky si vyberajte v závislosti od dĺžky vašej cesty, príležitosti a spôsobu dopravy – iná taška sa hodí na víkendový výlet do mesta, iná zase na niekoľkodňovú služobnú cestu do New Yorku. Užite si pohodlnú cestu vďaka mnohým praktickým detailom.
Skladací ruksak
11,99
  • Bezpečnostný ruksak
31,99
29,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 29,99 €
-6 %
Bezpečnostný ruksak
31,99
29,99
niekoľko kusov
Cestovná taška
39,99
niekoľko kusov
  • Bezpečnostná taška na rameno, ružovo-sivá
  • Bezpečnostná taška na rameno, modro-sivá
19,99
14,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 10,00 €
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 14,99 €
-49 %
-25 %
Bezpečnostná taška na rameno, modro-sivá
Bezpečnostná taška na rameno, ružovo-sivá
19,99
10,00
19,99
14,99
Žiaľ už vypredané
  • Taška na nosenie na tele
19,99
9,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 9,99 €
-50 %
Taška na nosenie na tele
19,99
9,99
Cestovná taška
69,95
Taška na rameno 2 v 1
19,99
  • Taška na notebook
24,99
22,99
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 22,99 €
-8 %
Taška na notebook
24,99
22,99
Toaletná taštička
12,99
Bezpečnostná taška na rameno
19,99

Kožené cestovné tašky – ideálne na služobné cesty

Ak na služobnú cestu cestujete v biznis štýle – páni v oblekoch s kravatou, dámy v blejzroch a dámskych sukniach, vyberte si tašku, ktorá zodpovedá vášmu serióznemu vzhľadu. Na takéto príležitosti sa najlepšie hodia elegantné kožené modely. Páni radi volia cestovné tašky širokého tvaru s hornými rúčkami. U dám sú obľúbené kompaktné víkendovky s popruhom na rameno. Uistite sa, že vaša taška má dobré vnútorné usporiadanie, ktoré vám uľahčí prácu počas cestovania. K tomu patrí polstrovaná priehradka na notebook, ktorá zaistí počítač, napríklad popruhom na suchý zips, a vnútorné vrecká na dokumenty.
Die richtige Reisetasche ist nicht zu schwer und lässt sich angenehm tragen.

Keď potrebujete viac miesta: cestovné tašky na kolieskach

Ak potrebujete pobaliť veľa vecí, napríklad na krátku rodinnú dovolenku, no nechcete so sebou brať veľký kufor, skvelým riešením sú cestovné tašky s kolieskami a vysúvacími rúčkami. S objemom okolo 90 litrov pohodlne zabalíte oblečenie pre štyri osoby a zmestia sa aj hračky pre najmenších. Ak chcete byť flexibilný, odporúčame modely s rozťahovacími záhybmi, ktorými v prípade potreby zväčšíte objem. Dnes už majú kolieska často aj cestovné tašky pre deti, čo uľahčí prepravu aj tým najmenším.
Ein Mann hat eine kleine Reisetasche in der Hand und schaut aus dem Fenster.

Športová a funkčná – cestovná taška so spodnou priehradkou na mokré veci

Ak sa Vaše cesty nezaobídu bez športu, tašky na voľný čas so špeciálnymi vlastnosťami, vám ponúknu vysoký komfort a pohodlie. Bežeckú, tenisovú alebo turistickú obuv, môžete uložiť do samostatnej spodnej priehradky a špinavú bielizeň, či vlhkú osušku, do špeciálnej priehradky na mokré veci. V hlavnej priehradke zároveň zostane dostatok priestoru aj na každodenné oblečenie. Do jedného alebo dvoch vonkajších vreciek, sa zmestia cestovné doklady a časopisy, takže ich máte rýchlo po ruke bez zdĺhavého hľadania. Na športové tašky sa používajú pevné materiály odolné voči nečistotám, ako je napríklad nylon.

Na toto by ste si mali dať pozor pri cestách lietadlom

Ak si chcete cestovnú tašku zobrať na palubu lietadla, venujte pozornosť veľkostným obmedzeniam príručnej batožiny. Bežný rozmer je 55x40x20 na jeden kus batožiny, ktorý tašky väčšinou nepresahujú. Objemnejšie modely na kolieskach však môžu byť väčšie. Ak sa bude cestovná taška prepravovať v batožinovom priestore, dôležité je bezpečné uzatvorenie. Na toto je určený zámok s číselnou kombináciou priamo na kufri, alebo samostatný zámok na kufor. Tiež sa uistite, aby bol ramenný popruh odstránený a pripevnený tak, aby sa nezachytil na prepravnom páse.
Eine Frau zieht ihren Koffer am Strand entlang.

Praktické príslušenstvo pre Vaše cestovné tašky

Okrem zámku existujú ešte ďalšie doplnky, ktoré môžu zvýšiť funkčnosť vašej mäkkej batožiny. Organizéry a toaletné tašky pomôžu udržať poriadok vo vnútri veľkých cestovných tašiek. Toto príslušenstvo nájdete v rozličných veľkostiach, často aj ako cenovo výhodné súpravy – stačí si len prezrieť sortiment Tchibo. Praktické riešenie na ešte pohodlnejšie nosenie ponúkajú polstrované manžety, ktoré možno upevniť okolo rukoväte pomocou zipsu. Niektoré majú aj políčko s adresou, ktoré nahrádza štítok na batožine.
Ein Mann packt seinen Koffer voller Vorfreude.