Sprchová hlavica: starostlivosť o telo a wellness v kúpeľni

Sprchová hlavica je koncová časť sprchy a rozdeľuje vodný prúd cez trysky. V závislosti od usporiadania týchto trysiek osviežujúca voda vyteká v jemných kvapkách alebo ako silný masážny prúd. Ak si chcete kúpiť sprchovú hlavicu, dostanete ju samostatne a môžete ju pripojiť k hadici Všej ručnej sprchy. Alebo sa môžete rozhodnúť pre sadu, teda pre sprchovú hlavicu s hadicou a prípadne držiakom. K dispozícii sú tiež sprchové hlavice, ktoré môžu byť trvalo namontované na strop alebo nad hlavu - takáto sprchová hlavica je ideálna pre dažďovú sprchu.
niekoľko kusov
  • Sprchová hlavica
19,99
16,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 16,00 €
-19 %
Sprchová hlavica
19,99
16,00
niekoľko kusov
niekoľko kusov
  • Prémiová sprchová hlavica
24,99
20,00
Náhľad
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 20,00 €
-19 %
Prémiová sprchová hlavica
24,99
20,00
niekoľko kusov
niekoľko kusov
Multifunkčná sprchová hlavica
19,99
niekoľko kusov

Vodný prítok v požadovanom type prúdu

Dôležitou vlastnosťou Vašej novej sprchovej hlavice sú typy prúdu, ktoré dokáže zvládnuť. Jednoduché modely nemajú žiadnu možnosť nastavenia pre vodný prúd a vždy rozptýlia vodu rovnako. S multifunkčnými sprchovými hlavicami môžete použiť tlačidlo alebo rotačný spínač na prepínanie medzi rôznymi typmi prúdu, ako je jemný tropický dážď, silný masážny prúd alebo vodopádová sprcha. To vytvára skutočný wellness pocit vo Vašej kúpeľni a Vy si môžete uvoľniť svaly alebo jednoducho relaxovať počas sprchy.
Ein Badezimmer mit Dusche und entsprechendem Duschkopf.

Ktorá sprchová hlavica vyhovuje vašej kúpeľni?

Či si už vyberiete veľkú sprchovú hlavicu alebo kompaktnú ručnú sprchovú hlavicu, závisí od typu sprchy a ostatných armatúr v kúpeľni. Napríklad model podľa Vášho výberu by mal harmonizovať s kohútikom na umývadle a na vani - najmä ak je sprcha hneď vedľa. Všimnite si tiež dostupnú výšku, v ktorej chcete nainštalovať sprchový hlavicu. Medzi hlavou a dávkovačom vody by mala byť vzdialenosť najmenej 20 cm. Pri nízkych sprchách môže byť náročné udržať tento rozmer - môžu tu pomôcť extra ploché sprchové hlavice.
Ein Duschkopf in Benutzung.

Materiál sprchovej hlavice: plastová alebo nehrdzavejúca oceľ

Puzdrá sprchových hlavíc pre ručné sprchy sú zvyčajne vyrobené z ľahkých, protišmykových a zároveň odolných plastov, ako sú akrylonitrile-butadién-styrénové kopolyméry (ABS). Povrchy sú k dispozícii v matnom striebre, lesklom chrómovanom alebo bielom prevedení, takže môžete farebne zladiť Vašu kúpeľňu. Vysokokvalitné, veľké sprchové hlavice pre hlavové sprchy sú tiež k dispozícii z nehrdzavejúcej ocele a proti usadzovaniu vodného kameňa na tryskách všetkých modelov sú vyrobené z termoplastickej gumy alebo silikónu. To ich robí pružnými a ľahko sa odvápňujú: jednoducho ich prejdite palcom, kým sa zvyšky vodného kameňa neodstránia.

Šetrné k životnému prostrediu navyše: funkcia úspory vody

Sprchové hlavice s vložkou na šetrenie vody znižujú prietok - pri sprchovaní máte napriek tomu dostatok osviežujúcej vody, pretože sa s vodou zmiešava vzduch , a tým sa zvyšuje objem. Ak jej potrebujete viac, v mnohých modeloch môžete vložku jednoducho vybrať. Trvalý efekt má aj tlačidlo na zastavenie vody, ktoré umožňuje krátko prerušiť prúd vody stlačením tlačidla - napríklad pri šampónovaní vlasov. Ak máte zatvorené oči, tlačidlo je stále ľahko nahmatateľné, keď chcete opätovne aktivovať prúd vody na opláchnutie.
Eine Frau schaut an einem Duschvorhang vorbei, über ihr ein Duschkopf aus dem Wasser fließt.