Sprchová stena: Prúd vody bez kaluží v kúpeľni

Sprchový záves slúži ako ochrana pred striekajúcou vodou, ale vždy vyzerá trochu provizórne a ťažko sa čistí. So sprchovou stenou zostane Vaša kúpeľňa suchá a bude pôsobiť atraktívne. V závislosti od konštrukčných požiadaviek si môžete vybrať medzi celým sprchovým kútom alebo sprchovou priečkou. Bočnú stenu môžete nainštalovať na úrovni podlahy, pre rohový sprchový kút sprchovaciu stenu s otočnými alebo posuvnými dverami a pre vaňu sprchovú zástenu.

Ľutujeme, nenašli sa žiadne výsledky pre Váš hľadaný výraz.
Možno nájdete niečo zaujímavé tu:

Skladacie, výkyvné, pevné: k dispozícii sú tieto typy sprchových zásten

V závislosti od toho, ako sú sprchy integrované do kúpeľne a koľko priestoru je k dispozícii, existujú sprchové kúty s rôznymi mechanizmami otvárania. Podlahové modely sú zvyčajne vybavené pevnou priečkou z bezpečnostného skla, ktorá je dodatočne upevnená pomocou nástennej výstuhy. Táto konštrukcia je veľmi stabilná a ako bezbariérové riešenie je vhodná aj pre invalidné vozíky a chodítka. Sprchové steny s krídlovými dverami majú jeden sklopný prvok, sklopné modely dva až tri. Ak nemáte priestor na otvorenie krídlových dverí, ideálna je sklápacia sprchová stena.
Eine Duschwand aus Sicherheitsglas ist sehr bruchfest.

Materiál: Sklo alebo plast?

Sprchová stena zo skla vyzerá elegantne a dodá Vašej kúpeľni moderný vzhľad. Spravidla ide o bezpečnostné sklo, ktoré je veľmi odolné proti rozbitiu. Ak sklo praskne, rozbije sa na veľmi malé úlomky, ktoré predstavujú menšie riziko poranenia. Niektoré modely sú úplne alebo čiastočne vyrobené z matného skla alebo majú nepriehľadný dekor. Ak má sklo tesnenie proti vodnému kameňu, voda sa vylúči a priečka sa ľahšie čistí. Ak hľadáte lacné a ľahké riešenie, odporúčame Vám sprchovú zástenu z plastu.
Die Duschwand lässt das Badezimmer sehr hochwertig erscheinen.

Ako nájsť správny sprchový kút do kúpeľne

Vaša nová sprchová stena by mala zodpovedať veľkosti miestnosti. Skladacie steny sú priestorovo najúspornejšie - dajú sa jednoducho zložiť k sebe. To je obzvlášť praktické v prípade sklenenej sprchovej steny pre vaňu: priečka neprekáža, keď sa nesprchujete, ale kúpete alebo chcete zavesiť bielizeň nad vaňou. Pevné bočné steny sú na druhej strane dobrým riešením pre veľké kúpeľne, pretože vďaka svojej vysokej stabilite sú k dispozícii vo veľmi širokých verziách, napríklad 140 cm.

Dôležité poznámky k montáži

Pred objednaním novej sprchovej steny by ste si mali vziať meter a všetko presne zmerať. Pri inštalácii na sprchovú vaničku je rozhodujúca vzdialenosť medzi jej vonkajším okrajom a stenou - tzv. inštalačný rozmer vaničky. V prípade inštalácie v úrovni podlahy skontrolujte, či rozmer obkladu zodpovedá rozmeru, aby bolo možné sklenenú dosku umiestniť priamo nad škáru. Rámové modely sú výhodné na pripojenie na stenu, ak je potrebné vyrovnať malé nerovnosti. Uistite sa tiež, že sa záves dverí otvára na správnu stranu a že sa tesnenie sprchovej steny dobre zatvára.
Eine Frau nimmt sich eine Auszeit im Badezimmer.