Schließen

Zodpovedné oblečenie budúcnosti

Udržateľná móda pre najmenších

Naše najobľúbenejšie kúsky z tejto kolekcie

Pre dobrý pocit

Dievčenská móda z biobavlny

Rozkošná obľúbená bielizeň

Spodná bielizeň a pyžamá pre dievčatá

Cíťte sa dobre!

Udržateľne vyrobená chlapčenská móda

Bio môže byť ešte lepšie:

Produkty s certifikátom GOTS sú – ako produkty s pečaťou Bio – vyrobené z ekologicky vypestovanej bavlny. Okrem toho dbáme na to, aby boli v celom výrobnom reťazci dodržané environmentálne a sociálne kritériá. Patrí k tomu aj to, že oblečenie vyrábame bez škodlivých chemikálií a iných nebezpečných prísad.

Tu to bude pohodlné!

Denná a nočná bielizeň pre chlapcov

Biobavlna dokáže ešte viac:

Biologické pestovanie chráni prírodu, šetrí pôdu, znižuje spotrebu vody a tým prispieva k tomu, aby sme sa aj v budúcnosti mohli venovať poľnohospodárstvu. Nie je to dôležité iba pre nás, ale aj pre tých najmenších: ďalšiu generáciu.

Udržateľné základné oblečenie pre najmenších

Body, tričká, nohavice a bundičky

Ako môže body ušetriť vodu:

Pri pestovaní biobavlny sa používajú výhradne prírodné hnojivá a pesticídy, čím sa udržiava úrodnosť pôdy, chráni ľudské zdravie a šetrí voda – v prepočte 257 litrov na jedno detské tričko. Mimochodom: 100 % bavlny, z ktorej je vyrobené naše oblečenie pre deti a bábätká, je vypestovanej biologickým spôsobom.

Všetko pre najmenších

Výbavička pre bábätká

Inovácia z cukrovej trstiny

Poháre na hranie do vody a piesku zaručia zábavu a spájajú množstvo výhod inovatívneho, udržateľného materiálu: Braskem’s I’m greenTM Polyethylen sa získava z cukrovej trstiny. Tento plast sa zaobíde bez fosílnych surovín, ako je ropa, a dá sa recyklovať.
 

FÉR K ĽUĎOM A K PRÍRODE: TO JE NAŠA ZODPOVEDNOSŤ

Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú máme za našu planétu, a preto sa už 13 rokov usilujeme o to, aby sa naše výrobky vyrábali zodpovedným spôsobom. Ide nám o ochranu životného prostredia, ale aj rešpekt k ľuďom, s ktorými spolupracujeme. Veľa sme už dosiahli, ale vieme, že je pred nami ešte dlhá cesta. Každý deň preto pracujeme na tom, aby sme dosiahli ešte lepšie výsledky. Podrobnosti k udržateľným výrobkom z tejto kolekcie aj k tomu, na čom stále pracujeme, nájdete tu a na adrese tchibo.sk/trvalaudrzatelnost
Aj naše textílie s biobavlnou nesú logo GUT GEMACHT a pomáhajú nám dosiahnuť náš cieľ: 100 % trvalo udržateľné konanie. Jeden úspech sme už mohli zaznamenať, lebo v roku 2016 bolo približne 80 % použitej bavlny z trvalo udržateľných zdrojov.

Ekologicky úsporný spôsob produkcie biobavlny chráni druhovú rozmanitosť a zachovanie úrodných druhov pôdy, čo prináša osoh farmárom pestujúcim bavlnu. Naše výrobky s biobavlnou rozpoznáte jednoducho na základe údajov o materiáloch: Obsahujú minimálne 95 % biobavlny, garantuje to pečať „OCS 100“ – a od obsahu minimálne 50 % pečať „OCS Blended“.
Naše odevy certifikované podľa normy Global Organic Textile Standard (GOTS) sú na dotyk príjemné až trojnásobne. Lebo z kontrolovanej biologickej produkcie a požiadaviek na životné prostredie a sociálnych požiadaviek v celom reťazci výroby textílií profitujú všetci: životné prostredie, ľudia v dodávateľskom reťazci a vy.

KVALITA GOTS
V tomto týždni sú vybrané výrobky certifikované podľa normy GOTS. Obsahujú minimálne 70 % bavlny z kontrolovanej biologickej produkcie a sú vyrobené v súlade s normou Global Organic Textile Standard (GOTS). Nielen pri poľnohospodárskej produkcii, ale aj pri spracovaní sa vzdávame používania nebezpečných chemikálií a kriticky posudzovaných prísad.