Schließen

Vždy čerstvé jedlo

Zaváranie a skladovanie jedla

Naše najobľúbenejšie kúsky z tejto kolekcie

Čerstvo zavarené a pripravené

Praktickí pomocníci pre zdravý pôžitok

Perfektný na zeleninu, šťavu z bobúľ alebo ovocia, ako aj želé a ovocnú dreň
 

Teraz príde zaváranie!!

Pochutnať si a pritom chrániť životné prostredie? To sa dá celkom jednoducho: Kto si v lete zavarí svoje obľúbené ovocie, môže si ho vychutnať ešte aj na jeseň a zriecť sa dovážaného ovocia.

1. Umývanie a krájanie

Ovocie očistiť a pokrájať na malé kúsky. Skazené miesta odstrániť.

2. Odšťavenie

Bez kúskov alebo s nimi? S parným odšťavovačom to ide rýchlo a jednoducho.

3. Varenie

Za stáleho miešania variť, a kto to má rád sladké, s potešením pridať cukor.

4. Plnenie

Dať do zaváracích pohárov a už teraz sa tešiť na ich otvorenie.

Malé poháre, veľký pôžitok!!

S týmito zaváracími pohármi v tvare bábovky chutí zaručene všetko. Je jedno, či je to sladké, alebo slané: niektoré lahôdky sa v nich dajú vyčariť, skladovať i servírovať – a to znova a znova.

Pripravení na piknik!

Doplnky a nápady, čo vziať so sebou

FÉR K ĽUĎOM A K PRÍRODE: TO JE NAŠA ZODPOVEDNOSŤ

Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú máme za našu planétu, a preto sa už 13 rokov usilujeme o to, aby sa naše výrobky vyrábali zodpovedným spôsobom. Ide nám o ochranu životného prostredia, ale aj rešpekt k ľuďom, s ktorými spolupracujeme. Veľa sme už dosiahli, ale vieme, že je pred nami ešte dlhá cesta. Každý deň preto pracujeme na tom, aby sme dosiahli ešte lepšie výsledky. Podrobnosti k udržateľným výrobkom z tejto kolekcie aj k tomu, na čom stále pracujeme, nájdete tu a na adrese tchibo.sk/trvalaudrzatelnost
Aj naše textílie s biobavlnou nesú logo GUT GEMACHT a pomáhajú nám dosiahnuť náš cieľ: 100 % trvalo udržateľné konanie. Jeden úspech sme už mohli zaznamenať, lebo v roku 2016 bolo približne 80 % použitej bavlny z trvalo udržateľných zdrojov.

Ekologicky úsporný spôsob produkcie biobavlny chráni druhovú rozmanitosť a zachovanie úrodných druhov pôdy, čo prináša osoh farmárom pestujúcim bavlnu. Naše výrobky s biobavlnou rozpoznáte jednoducho na základe údajov o materiáloch: Obsahujú minimálne 95 % biobavlny, garantuje to pečať „OCS 100“ – a od obsahu minimálne 50 % pečať „OCS Blended“.
Lesy sú nenahraditeľné. Ovplyvňujú klímu a vytvárajú chránený priestor pre zvieratá a ľudí. Aby sme si ich zachovali, sú naše výrobky vyrobené z dreva s certifikátom FSC® a logom GUT GEMACHT.

Prísne štandardy certifikačného systému FSC® (Forest Stewardship Council®) garantujú zodpovedné lesné hospodárstvo — od stromu až po hotový výrobok.
Môžete sa spoľahnúť na to, že je chránená biologická rozmanitosť lesov. Postarané je aj o dodržiavanie práv a bezpečných pracovných podmienok lesných robotníkov. To je trvalá udržateľnosť až do posledného detailu.