Schließen

Nesieme zodpovednosť

Ako sa starý plast premení na niečo nové?

Každý rok skončí 4,8 až 12 miliónov ton plastového odpadu vo svetových moriach.

Tento odpad získaný zo zeme aj z vody premieňame na niečo nové - produkujeme vlastnú kolekciu oblečenia obsahujúceho recyklovaný materiál. A tento materiál je naozaj kvalitný - používame napríklad regenerovaný nylon ECONYL®, ktorý kompletne pochádza z nylonového odpadu.
Novo premyslené fitness oblečenie

Môže sa z PET fliaš stať športová móda?

Plastová fľaša potrebuje zhruba 450 rokov, aby sa po tom, ako skončí v mori, úplne rozložila. V roku 2018 sme na výrobu textilných produktov v našich kolekciách použili 3,5 milióna recyklovaných PET fliaš.
Oblečení do našej novej športovej kolekcie sa stanete súčasťou nášho úsilia:

18 PET fliaš

sa premenilo napríklad na túto ľahúčkú bežeckú bundu obsahujúcu recyklovaný polyester.

14 PET fliaš

sa môže zmeniť na tieto športové legínsy s prímesou recyklovaného polyesteru.

22 PET fliaš

bolo použitých napríklad na toto dlhé tričko s obsahom recyklovaného polyesteru.

15 PET fliaš

je potrebných na tieto pánske šortky s recyklovaným polyesterom.
Inovatívne vlákna

Môžu sa rybárske siete premeniť na plaveckú módu?

Nylonový odpad, zhromaždený zo skládok a svetových morí, sa premenil na regenerovaný nylon ECONYL®. Ten je rovnako kvalitný ako novovyrobený nylon, dá sa však opät recyklovať, nanovo tvarovať a ďalej využívať.

Ako vzniká vlákno ECONYL®?

Prvým krokom v regeneračnom systéme ECONYL® je zhromažďenie odpadov z rybárskych sietí a zvyškov látok zo skládok a oceánov. Tento odpad sa triedi a čistí, aby sa z neho získal všetok nylon.

Týmto dôkladným procesom sa nylonové odpady zbavia všetkých nečistôt. Výsledkom je regenerovaný nylon ECONYL®, ktorý je rovnako kvalitný ako čistý nylon.

Je odpad niečo viac než len starosť?

Všade na svete odpad stále pribúda. Naším cieľom je, aby z neho vznikali nové suroviny. Čím ďalej, tým viac produktov preto vyrábame z recyklovaných materiálov.

31x okolo sveta

by mohol ísť jeden automobil, aby sa to vyrovnalo emisiám skleníkových plynov*, ktoré sme počas roka 2018 ušetrili s našimi vláknami z recyklovaných materiálov (použitých na výrobu spotrebného tovaru).
* Údaje na výpočet: produkcia CO2 je 6 817 kg pri jednej ceste okolo sveta

90 % škatúľ,

v ktorých Tchibo doručuje svoj tovar, je vyrobených z recyklovaného materiálu. To je dôležitý príspevok k väčšej trvalej udržateľnosti v internetovom predaji.

O 183 ton skleníkových plynov menej

sme vyprodukovali v roku 2018 vďaka nášmu oblečeniu s obsahom vláken pochádzajúcich z recyklovaných PET fliaš a textilného odpadu.
Zdroj: textilexchange.org