Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen

Čas na nové nápady

Čo je krajšie ako pocit, keď si vychutnávate rannú kávu alebo keď si obliekate obľúbené tričko? Tieto mimoriadne životné okamihy sú to, na čom nám záleží – dnes rovnako ako zajtra. Z tohto dôvodu je pre nás trvalá udržateľnosť veľmi dôležitá. Pretože ak dnes uchránime jestvujúce prírodné zdroje, budeme si môcť takéto chvíle vychutnať aj v budúcnosti. V nasledujúcich týždňoch Vám ukážeme, čo sme v Tchibo doteraz dosiahli na našej ceste k 100 % trvalej udržateľnosti.

#1: OCEAN PLASTIC

Športová móda, ktorá hýbe oceánmi

Vlny, voda, nekonečný horizont – keď sníme o mori, rozhodne nemyslíme na kopy odpadu. Je však realitou, že v každom kubickom kilometri našich morí plávajú státisíce kusov plastových odpadkov.

S našou novou športovou módou zo starých rybárskych sietí a iných recyklovaných materiálov chceme niečo proti tomu urobiť a moria a prírodu tak udržať čistejšími.

Športová móda z rybárskych sietí

Výrobou našich plaviek a športových podprseniek z vlákna ECONYL ušetríme pri produkcii množstvo vody a môžeme významne redukovať skleníkové plyny, ktoré vznikajú pri bežných výrobných procesoch.
Plavky a športová podprsenka z našej kolekcie sú vyrobené zo 100 % regenerovaných nylonových vlákien.
Pri výrobe sa dovedna spracovalo 1 100 kg rybárskych sietí.
S ušetrenými emisiami by auto mohlo 4,5x obísť okolo zeme.
 
Športové jednodielne plavky
-25 %
Žiaľ už vypredané
Športové jednodielne plavky
Vyrobené s inovatívnym vláknom ECONYL® – 100 % regenerovaným polyamidom
19,99 € 14,99 €
 
Športová podprsenka
Vyrobená s inovatívnym vláknom ECONYL® – 100 % regenerovaným polyamidom
12,99 € Quickshop
Priadza ECONYL je malou revolúciou: Pozostáva zo 100 % nylonových vlákien, ktoré boli vyrobené z rybárskych sietí a iného nylonového odpadu získaného z mora. Následný proces spracovania šetrí cenné zdroje, akými sú voda a chráni životné prostredie.

Z PET fliaš sa stanú športové outfity!

 
Sedemosminové športové legínsy
Žiaľ už vypredané
Sedemosminové športové legínsy
S recyklovaným polyesterom
19,99 €
 
Športový top
S recyklovaným polyesterom
12,99 € 10,99 € Quickshop

Móda z PET fliaš?

Ukážeme Vám, že sa to dá: niekoľko výrobkov z našej kolekcie zelenej športovej módy pozostáva okrem iného z plastových fliaš. Ako je to možné? V inteligentnom recyklačnom procese sa PET fľaše spracujú na polyesterové vlákna. Takto znova využijeme hodnotné materiály a budeme potrebovať menej nových surovín.

 
Športové tričko
S recyklovaným polyesterom
12,99 € Quickshop
 
Dostupné varianty:
 
 
Trojštvrťové športové nohavice
S recyklovaným polyesterom
14,99 € Quickshop
 
Šortky na kúpanie a bežecké šortky
Z recyklovaného polyesteru
14,99 € Quickshop