Raritná káva č. 5
»Kirinyaga«

Prémiová káva z Kene
» Vydajte sa s nami na fascinujúcu cestu po Keni do oblasti Kirinyaga, odkiaľ pochádza naša nová prémiová káva. «
Markus Meusburger Nákupca špecialít z tímu Tchibo
 
 

Predstavujeme raritnú kávu č. 5

Objavte novú limitovanú prémiovú kávu »Kirinyaga« z Kene s príchuťou rebarbory, čiernych ríbezlí a červeného jablka. Dostupná aj ako Cafissimo Grand Classé s ovocnou príchuťou čiernych ríbezlí. Iba do vypredania zásob!

Milí milovníci kávových špecialít,

vydajte sa s nami na fascinujúcu cestu po Keni do oblasti Kirinyaga.

Názov regiónu „Kirinyaga“ pochádza z jazyka miestneho kmeňa Kikujov a znamená „žiarivý vrch“. Myslí sa tým Mount Kenya, druhý najvyšší vrch Afriky. Pohľad na jeho vrchol z miestnych kávových fariem vyráža dych.

Na tomto prekrásnom mieste sme stretli Margret Wambui. S rozžiarenými očami nám porozprávala o svojom živote a bežnom pracovnom dni na kávovej farme: „S kávou si spájam hmotné zabezpečenie. Vďaka mojej práci sme si mohli postaviť dom, poslať deti do školy a kúpiť tri kravy. Mojím cieľom je stále sa učiť niečo nové, aby som aj v budúcnosti mohla ponúkať kávu najvyššej kvality. Želám si, aby každý milovník kávy pocítil moje úsilie a nadšenie.“

Vďaka mnohým aktívnym sopkám sa tu nachádza jedna z najúrodnejších pôd v krajine. Krištáľovo čistá voda, ktorá sa používa na zalievanie, pochádza priamo z lesa na úpätí hory Mount Kenya a prispieva k vynikajúcej kvalite kávy. Kávové plody sa zberajú v ranných hodinách a ešte v ten deň sa spracovávajú.

Táto raritná káva z Kene sa vyznačuje tým, že kávové zrnká sa pred exportovaním ručne triedia podľa veľkosti a AA predstavuje klasifikačný znak pre jedno z najväčších a najkvalitnejších zrniek z tohto regiónu. Táto veľkosť je veľmi vzácna, používa sa výhradne na výrobu tejto kávy a robí z nej jedinečnú raritnú kávu.

V ručne zaliatej káve či v káve pripravenej v kapsulovom kávovare Cafissimo zacítime ovocnú príchuť pripomínajúcu čierne ríbezle, ako aj príchuť rebarbory a červeného jablka.

Sme zvedaví, aké arómy objavíte Vy!

» Fascinujúce pozdravy z Kene a veľa radosti pri ochutnávaní! «
Markus Meusburger Nákupca špecialít z tímu Tchibo

Raritná káva č. 5 »Kirinyaga«

  • PÔVOD: Kirinyaga, Keňa
  • NADMORSKÁ VÝŠKA: 1 600 – 2 000 m
  • KLÍMA: tropická
  • ODRODA: SL-28
  • SPRACOVANIE: umytá a vysušená na slnku
  • DRUH: 100 % Tchibo Arabica
  • CERTIFIKÁCIA: Rainforest Alliance
  • CHUŤ RARITNÁ KÁVA: rebarbora, čierne ríbezle, červené jablko
  • CHUŤ CAFISSIMO GRAND CLASSÉ: ovocná príchuť čiernych ríbezlí
Ochutnajte teraz

Exkluzívne arómy – vďaka našim limitovaným prémiovým kávam

Vydajte sa na jedinečnú cestu okolo sveta plnú kávových pôžitkov a spoznajte miesta, odkiaľ pochádzajú naše exkluzívne raritné kávy. Vhodná na ručnú prípravu alebo ako Grand Classé do vášho kávovaru Cafissimo: káva z rôznych kávových plantáží z oblasti kávového pása, ktorá sa zberá ručne, spracováva s láskou a chutí naozaj výnimočne.

Každá edícia našej limitovanej prémiovej kávy pochádza z trvalo udržateľnej poľnohospodárskej produkcie a podporuje ekologické a sociálne projekty v danom regióne. Aké, to zistíte podľa príslušnej pečate.

Jedinečná káva s jedinečnou chuťou

Od ovocnej a korenistej cez orechovú a čokoládovú po sladkú a kvetinovú: Každá edícia Vám ponúka jedinečný aromatický svet. Dizajn vo farbe príslušnej chute a kruh s farebne vyznačenými arómami na balení Vám na prvý pohľad prezradia arómu našich limitovaných prémiových káv.

Súhra vplyvov životného prostredia ako vlastnosti pôdy, nadmorská výška a klíma, ako aj mechanické komponenty ako zber úrody, spracovanie a praženie ovplyvňujú jedinečné arómy našich prémiových káv.

Chuťový pôžitok, ktorý zanechá silný dojem –
a to niekoľkokrát do roka

Každý rok sa môžete tešiť až na šesť raritných káv, vždy podľa obdobia zberu – niektoré z nich Vám ponúkame aj ako Cafissimo Grand Classé. Okrem toho Vás na Veľkú noc a na Vianoce čaká aj niečo špeciálne: najkvalitnejšie prémiové kávy v exkluzívnych kávových dózach, ktorých neobyčajný dizajn odráža miesto pôvodu kávy.

Tieto kávové dózy sú nielen ozajstnými zberateľskými kúskami a ozdobou každej kuchyne, ale poslúžia vám aj na uschovanie Vašej obľúbenej kávy, aby si dlho zachovala svoju čerstvú arómu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
K tomu odporúčame
Ručný filter, mlynček na kávu a pod.
Na optimálnu prípravu našich raritných káv Vám odporúčame náš keramický ručný filter HARIO spolu s vhodnými papierovými filtrami. Perfektným doplnkom je elektrický mlynček na kávu a elektrická kanvica s labutím hrdlom s možnosťou individuálneho nastavenia teploty. Dokonalý kávový pôžitok Vám zaručia aj kapsuly Cafissimo Grand Classé a kapsulový kávovar Cafissimo.