Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen
Kaffeebauer erntet Kaffeekirschen

Už ste vyskúšali?

Nová rarita »Cajamarca Peru«

Vychutnajte si jemne sladkú kávu priamo z Peru! Pestovanú a zbieranú vo férových podmienkach a samozrejme sušenú na slnku. Je teraz novinkou a bude k dospizícii len krátky čas ako Grand Classé na ručnú prípravu a pre Váš kávovar Cafissimo.

100 % Tchibo Arabica v celých zrnách

Káva prémiovej kvality z Južnej Ameriky

 
Jemne sladká s elegantnými tónmi javorového sirupu a karamelu
Intenzita:46
od10,49
€/kg 20,98
Náhľad
 
Sladká s jemnými náznakmi hnedého kandizovaného cukru
Intenzita:46
od3,99
€/100g 5,32
Náhľad

Peruánske korene

Ďaleko od ruín historického mesta Inkov Machu Piccu a od zasnežených vrcholkov Ánd leží peruánske mesto San Ignacio. Tu sa, v nadmorskej výške od 1 550 až po 1 770 metrov, nachádza domov »Cajamarca Peru« – región, ktorý je známy predovšetkým pestovaním kávy. Pretože v tropickom a vlhkom podnebí, iba s krátkym obdobím sucha, rastú kávové plody v optimálnych podmienkach. Medzi inými aj na farmách „El Limon“ a „La Naranja“ nachádzajú chúlostivé kávovníky úrodnú pôdu a v tieni vysokých stromov dostatočnú ochranu pred horúcim slnkom.
x
x

Trvalo udržateľné pestovanie

Hneď, ako kávové plody získajú svoju typickú červenú farbu, ich farmári ručne zbierajú, premývajú a následne sušia na slnku. Z lásky k produktu a životnému prostrediu je pestovanie kávy na oboch farmách 100 % udržateľné. A to nie je všetko: Pravidelné školenia o moderných pestovateľských metódach pomáhajú drobným farmárom v tom, aby aj v budúcnosti produkovali prvotriednu kávu Arabica s najjemnejšími arómami.

To značí pečať Fairtrade

Každá šálka raritnej kávy »Cajamarca Peru« obsahuje nielen jedinečnú arómu, ale aj osobitný príbeh úspechu. Pretože Tchibo podporuje férový obchod s kávou, a tak zlepšuje pracovné a životné podmienky miestnych drobných poľnohospodárov. Patria sem napríklad stabilné minimálne ceny, prémie za komunitné projekty, zákaz diskriminácie, výrobné metódy šetrné k životnému prostrediu a podpora štruktúr drobných vlastníkov. Okrem toho ide o vstup do dlhodobých obchodných vzťahov. Pridajte sa a urobte niečo dobré: pre ostatných, pre životné prostredie, ale aj pre seba. Viac informácií nájdete na: tchibo.sk/trvala-udrzatelnost
To značí pečať Fairtrade