Schließen

Pánska letná móda

Na von i na doma

Naše najobľúbenejšie kúsky z tejto kolekcie

Letné outfity pre mužov

Košele, tričká a šortky

Niesť zodpovednosť

Prečo biobavlna?

Organické pestovanie chráni prírodu, šetrí pôdu, znižuje spotrebu vody a prispieva tak k tomu, aby aj v budúcnosti bola ešte stále možná poľnohospodárska činnosť.

Pohodlná bielizeň na deň a noc

Pyžamá, spodná bielizeň a domáce oblečenie

Udržateľné materiály v Tchibo

Bavlna pre tieto produkty pochádza z ekologického hospodárstva. To znamená, že pri pestovaní rastlín sa používajú výlučne prírodné hnojivá a prípravky na ochranu rastlín. A to šetrí vodu, zachováva pôdu a chráni človeka i životné prostredie.
Ak je produkt certifikovaný podľa štandardu Global Organic Textile Standard (GOTS), okrem ekologického pestovania bavlny sa počas kompletného textilného výrobného reťazca dbá na dodržiavanie sociálnych kritérií.

Značka Zelený gombík

dozvedieť sa viac
Značka Zelený gombík je nemecká celoštátna pečať kvality. Označuje sociálne a ekologicky vyrobené textílie. Okrem toho skúma aj nasadenie a konanie podniku ako celku. My v Tchibo musíme preukázať, že poznáme riziká v našom dodávateľskom reťazci a preberáme za ne zodpovednosť. Niektoré naše produkty majú teraz pečať Zelený gombík. Viac sa dozviete na: tchibo.de/Nachhaltigkeit a www.gruener-knopf.de

FÉR K ĽUĎOM A K PRÍRODE: TO JE NAŠA ZODPOVEDNOSŤ

Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú máme za našu planétu, a preto sa už 13 rokov usilujeme o to, aby sa naše výrobky vyrábali zodpovedným spôsobom. Ide nám o ochranu životného prostredia, ale aj rešpekt k ľuďom, s ktorými spolupracujeme. Veľa sme už dosiahli, ale vieme, že je pred nami ešte dlhá cesta. Každý deň preto pracujeme na tom, aby sme dosiahli ešte lepšie výsledky. Podrobnosti k udržateľným výrobkom z tejto kolekcie aj k tomu, na čom stále pracujeme, nájdete tu a na adrese tchibo.sk/trvalaudrzatelnost
Aj naše textílie s biobavlnou nesú logo GUT GEMACHT a pomáhajú nám dosiahnuť náš cieľ: 100 % trvalo udržateľné konanie. Jeden úspech sme už mohli zaznamenať, lebo v roku 2016 bolo približne 80 % použitej bavlny z trvalo udržateľných zdrojov.

Ekologicky úsporný spôsob produkcie biobavlny chráni druhovú rozmanitosť a zachovanie úrodných druhov pôdy, čo prináša osoh farmárom pestujúcim bavlnu. Naše výrobky s biobavlnou rozpoznáte jednoducho na základe údajov o materiáloch: Obsahujú minimálne 95 % biobavlny, garantuje to pečať „OCS 100“ – a od obsahu minimálne 50 % pečať „OCS Blended“.
Naše odevy certifikované podľa normy Global Organic Textile Standard (GOTS) sú na dotyk príjemné až trojnásobne. Lebo z kontrolovanej biologickej produkcie a požiadaviek na životné prostredie a sociálnych požiadaviek v celom reťazci výroby textílií profitujú všetci: životné prostredie, ľudia v dodávateľskom reťazci a vy.

KVALITA GOTS
V tomto týždni sú vybrané výrobky certifikované podľa normy GOTS. Obsahujú minimálne 70 % bavlny z kontrolovanej biologickej produkcie a sú vyrobené v súlade s normou Global Organic Textile Standard (GOTS). Nielen pri poľnohospodárskej produkcii, ale aj pri spracovaní sa vzdávame používania nebezpečných chemikálií a kriticky posudzovaných prísad.
Naše textílie s pečaťou Bavlna vyrobená v Afrike stelesňujú logo GUT GEMACHT, lebo podporujú trvalo udržateľnú produkciu bavlny v Afrike. Iniciatíva CmiA tam spolupracuje s približne 670 000 producentmi bavlny a ponúka pomoc približne 5,3 mil. ľudí vrátane členov ich rodín, aby si svojpomocne zlepšili svoj život.

POMOC VĎAKA OBCHODU
Sociálna spravodlivosť, vyššie príjmy pre rodiny a ochrana životného prostredia — to sú ciele. Na školeniach sa farmári naučia, ako pestovať bavlnu efektívne a šetrne voči životnému prostrediu. Vďaka vyšším výnosom a väčším príjmom si dokážu vlastnými silami zlepšiť svoju situáciu a život svojej rodiny a to bez akejkoľvek ďalšej pomoci zvonka. Čím viac tejto bavlny sa kúpi, o to lepšie, lebo licenčné poplatky, ktoré podniky za to platia, budú priamo na danom mieste investované napr. do škôl. Tak si pre seba kúpite módu pre dobrý pocit a iným venujete kúsok lepšej budúcnosti.