Schließen

Eko móda pre malé deti

Vyrobené s láskou k prírode

We care for you

Udržateľná móda pre deti a bábätká

Krásne vyhliadky pre všetkých, ktorí chcú pre svoje bábätká a malé deti oblečenie, ktoré dlho vydrží a ktoré bolo vyrobené v spravodlivých podmienkach: Pod značkou „We care for you“ v budúcnosti nájdete online detské oblečenie vyrobené spoločensky a ekologicky udržateľným spôsobom a pravidelne vám budeme ponúkať nové sezónne kúsky.

Naše najobľúbenejšie kúsky z tejto kolekcie

Najmenší znamenajú najviac

Zodpovedne vyrobená móda pre bábätká

Udržateľnosť rastie s nimi!

Pyžamá s extra dlhým lemom na ohrnutie, nohavice s lemom na ohnutie, traky s nastaviteľnou dĺžkou a mnoho iného: Pretože deti rastú tak rýchlo, vymysleli sme niečo, vďaka čomu im oblečenie dlhšie padne. Čím dlhšie je oblečenie nosené, tým menej treba nakupovať, a to šetrí peniaze aj prírodné zdroje.

Dedičstvo s dlhou životnosťou pre chlapcov a dievčatá

Pre mnoho kúskov oblečenia sme úmyselne zvolili neutrálne strihy a farby. Vďaka tomu zostane kvalitne spracované obľúbené oblečenie v rodine ešte dlhšie a môže sa veselo dediť ďalej: z chlapca na dievča a naopak.

Rad-radom rozkošné outfity

Udržateľná móda a spodná bielizeň pre malé deti

Udržateľnosť v Tchibo

3 fakty o recyklácii v Tchibo

69x okolo Zeme

by prešlo auto, pričom by vyprodukovalo rovnaké množstvo emisií skleníkových plynov*, aké sme ušetrili v roku 2019 vďaka použitiu recyklovaných textilných vlákien. * Základ výpočtu: 6 817 kg CO2 potrebných na jednu cestu okolo sveta

472 ton skleníkových plynov

sme ušetrili v roku 2019 vďaka použitiu recyklovaných PET fliaš a textilného odpadu na výrobu našich textilných produktov. Zdroj: textileexchange.org

Viac ako 99 %

našich kartónových obalov je vyrobených z recyklovaného materiálu, čím významne prispievame k lepšej udržateľnosti v zásielkovom obchode.

Suchí aj v daždi?

S úpravou evoPel® môže pokojne pršať! Táto ekologická impregnácia je bez palmového oleja, biologicky odbúrateľná a jej základom sú semená rastlín. Vďaka sile prírody tak vznikol odolný, vodoodpudivý a napriek tomu elastický materiál, ktorý rýchlo schne a okrem toho je aj dlhotrvácny.

Už dnes myslíme na zajtra

Naše výrobky sú vyrobené z PET fliaš spracovaných na polyesterové vlákna. Opätovne používame cenné materiály, spotrebujeme menej surovín a vytvárame nové, kvalitné produkty.
Pri výrobe tohto produktu sme použili 30 recyklovaných PET fliaš a ušetrili 1,3 kg CO2.*

* Zdroj: Vlastný výpočet na základe textileexchange.org

Krásne kúsky do detskej izby

Nábytok, výbava a hračky

 
  • Posteľ pre bábätká a malé deti
Prvok z našej série detského nábytku v severskom štýle
369,00
Náhľad
 
  • Komoda na prebaľovanie
Prvok z našej série detského nábytku v severskom štýle
329,00
Náhľad
 
niekoľko kusov
  • Odkladacia skrinka
Prvok z našej série detského nábytku v severskom štýle
249,00
Náhľad
 
  • Šatníková skriňa
Prvok z našej série detského nábytku v severskom štýle
349,00
Náhľad

SPOLOČNE MENÍME SVET K LEPŠIEMU

My všetci nesieme spoločnú zodpovednosť za svet, v ktorom žijeme dnes a budeme žiť aj zajtra. V Tchibo sa preto už vyše 14 rokov snažíme o to, aby sa naše výrobky vyrábali férovo – s rešpektom k nášmu životnému prostrediu a k ľuďom, s ktorými spolupracujeme. Na mnohých miestach sa nám to už podarilo. Na to sme hrdí. Zároveň si uvedomujeme, že je ešte kus cesty pred nami. To sa nám však nepodarí bez pomoci. Dokážeme to len spolu s ľuďmi, ktorí vyrábajú naše výrobky, a spolu s Vami, našimi zákazníkmi, ktorí naše výrobky objavujete pre seba. Zistite viac na tchibo.sk/udržateľnosť.
Aj naše textílie s biobavlnou nesú logo GUT GEMACHT a pomáhajú nám dosiahnuť náš cieľ: 100 % trvalo udržateľné konanie. Jeden úspech sme už mohli zaznamenať, lebo v roku 2016 bolo približne 80 % použitej bavlny z trvalo udržateľných zdrojov.

Ekologicky úsporný spôsob produkcie biobavlny chráni druhovú rozmanitosť a zachovanie úrodných druhov pôdy, čo prináša osoh farmárom pestujúcim bavlnu. Naše výrobky s biobavlnou rozpoznáte jednoducho na základe údajov o materiáloch: Obsahujú minimálne 95 % biobavlny, garantuje to pečať „OCS 100“ – a od obsahu minimálne 50 % pečať „OCS Blended“.
Naše odevy certifikované podľa normy Global Organic Textile Standard (GOTS) sú na dotyk príjemné až trojnásobne. Lebo z kontrolovanej biologickej produkcie a požiadaviek na životné prostredie a sociálnych požiadaviek v celom reťazci výroby textílií profitujú všetci: životné prostredie, ľudia v dodávateľskom reťazci a vy.

KVALITA GOTS
V tomto týždni sú vybrané výrobky certifikované podľa normy GOTS. Obsahujú minimálne 70 % bavlny z kontrolovanej biologickej produkcie a sú vyrobené v súlade s normou Global Organic Textile Standard (GOTS). Nielen pri poľnohospodárskej produkcii, ale aj pri spracovaní sa vzdávame používania nebezpečných chemikálií a kriticky posudzovaných prísad.
Zastávame názor, že pokiaľ znovu použijeme hodnotné suroviny, robíme dobrú vec, a vytvárame tak produkty, ktoré právom nesú logo GUT GEMACHT. Preto recyklujeme suroviny a šetríme tak ich zdroje.

ÚŽASNÉ NOVÉ VYUŽITIE
Keď sa rozhodnete pre výrobok z recyklovaného materiálu, prispejete tak veľkou mierou ku konceptu trvalo udržateľného rozvoja. Môže sa tak výrazne znížiť produkcia škodlivých emisií a súčasne sa šetrí energiou a surovinami. Kvalita zostáva rovnaká.