Schließen
Dámske ponožky a legíny

Dámske ponožky a legíny

niekoľko kusov
niekoľko kusov
niekoľko kusov
  • Termolegínsy
Mäkké a hrejivé vďaka zdrsnenej vnútornej strane
9,99
8,00
Náhľad
niekoľko kusov
  • Termoponožky, 2 páry
Mäkučké a hrejivé vďaka hebkej vnútornej strane
5,99
Náhľad
niekoľko kusov
  • Pletené pančuchové nohavice v tvídovom vzhľade
Mäkký materiál s vysokým podielom bavlny
7,99
7,00
Náhľad
  • Mäkučké ponožky, 2 páry
Z mäkučkého a hrejivého materiálu s podielom vlny
9,99
5,99
Náhľad
niekoľko kusov
1

Legíny, pančuchové nohavice a samodržky na každú príležitosť

Legíny a pančuchové nohavice majú mnohostranné využitie. Môžu Vás formovať, hriať alebo zdobiť. A nezáleží pri tom, či ich nosíte každý deň alebo len príležitostne. Sú stálou výbavou Vašej skrine. Objavte v ponuke Tchibo kvalitné modely mnohorakých dizajnov a na každé ročné obdobie. A zároveň zistíte viac o pohodlnom nosení, materiáloch, efektoch tvarovania a mnoho iných informácií.

Pančuchové nohavice a legíny majú aj ďalšie devízy

Pekné nohy po celý rok

Otázka ohľadne správnych pančuchových nohavíc alebo legín je kvôli príjemnému pocitu z nosenia dôležitá hlavne pri veľmi vysokých a nízkych teplotách. Ak napríklad nosíte jemné pančuchy aj v lete, môžete sa rozhodnúť pre ultratenké modely s DEN 5 alebo 10. V súčasnosti Vám navyše vďaka špeciálnemu tkaniu dodajú príjemný chladiaci efekt. V treskúcej zime Vám zas odporúčame termo pančuchy. Majú nielen vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti, ale dajú sa pokojne nosiť aj k sukni alebo šatám. Veľmi dobre sa hodia aj príjemné vlnené pančuchy, ale tu sa skôr bavíme o neformálnom oblečení, napr. spolu s vlnenými podkolienkami.

Harmonické kombinácie

Pančuchy automaticky pôsobia elegantne, žensky a profesionálne. Dajte si pozor akurát na to, aby ste k nim mali obuté zatvorené topánky. Na otvorené topánky existujú špeciálne pančuchy s voľnou špičkou. Legíny sa nádherne hodia k mnohým voľnočasovým odevom. Dnes sa na rozdiel od 90. rokov nosia menej ako náhrada za nohavice. Namiesto toho slúžia ako doplnok k ležérnemu výzoru. Skombinujte napríklad čierne legíny a predĺžené horné diely ako je dlhá blúzka, oversize pulóver alebo kardigan s dlhým strihom. A mimochodom: V športovej verzii s teniskami je vzhľad dokonalý, keď sa legíny končia tesne nad členkom a odhaľujú kúsok kože.

Kritériá pri kúpe legín, pančuchových nohavíc a samodržiek

Hodnota DEN

S údajom zvaným denier (v skratke DEN) sa označuje hrúbka legín, pančuchových nohavíc a samodržiek. Čím nižšia hodnota DEN, tým tenšia a priesvitnejšia je textília. Pančuchy s hodnotu DEN pod 40 sú veľmi jemné, takže Vaša pokožka silno presvitá. Hodnoty od 40 do 60 DEN sú polopriesvitné a pokožku pod látkou badať len jemne. Ak treba zakryť malé nerovnosti, táto hrúbka je ideálna. Od 60 DEN sa pančuchy považujú za nepriesvitné a majú navyše hrejivú funkciu.

Hlavne pohodlne

Ak chcete aby Vám pančuchy alebo legíny výborne sedeli a neškrtili Vás, poobzerajte sa napríklad po pančuchách bez sedu a gumy alebo po modeloch s príjemnou gumou. Pri nich je guma mimoriadne široká, mäkká a elastická, aby jemne priliehala k Vášmu telu. Na to, aby sa Vám pančuchy nekĺzali a nevytvárali záhyby, je v prvom rade rozhodujúca správna veľkosť. To, či Vám model dobre sedí, zistíte tak, že pančuchy opatrne odtiahnete od tela. Ak ich dokážete držať 5 centimetrov od tela, našli ste Vašu veľkosť. V prípade pochýb vždy kúpte väčší variant!

Zbohom púšťaniu očiek a uvoľňovaniu vlákien

Ako prvá pomoc proti pusteným očkám sa často odporúča bezfarebný lak na nechty. Dnes to však už nie je vôbec potrebné. Vďaka tepelne spracovanému materiálu na pančuchy sa dá očkám pohodlne vyhnúť. Napríklad pri špeciálnom vlákne LYCRA® Fusion sa očká pančúch spolu zvaria, takže ak sa Vám aj pretrhne jedno očko, ďalšie sa nepustia a ostane Vám len malá dierka. A máme ešte jeden tip. Na to, aby Vám pančuchy alebo legíny viac nerobili problémy s elektrostatickou energiou, boli vynájdené modely so špeciálnou antistatickou impregnáciou.

Efekt tvarovania

Pre ženskú siluetu už dnes existujú legíny a pančuchy, ktoré vyformujú postavu. Vyznačujú sa vysokým podielom elastanu a jednotlivé modely úplne nenápadne upravia podľa potreby problémové partie do tej správnej formy. Čím väčší je podiel elastanu, tým väčší je dosiahnutý efekt. V záujme príjemnej slobody pohybu si akurát dávajte väčší pozor, aby ste tvarovacie pančuchy kúpili v správnej veľkosti. A aby ostalo všetko pekne neviditeľné aj pod úzkymi šatami, stavte na kvalitné spracovanie, ideálne bez švov.

Náš prísľub pri legínach a pančuchových nohaviciach

Vždy sa snažíme o cenovo výhodné výrobky, pri ktorých sa však môžete spoľahnúť na to najdôležitejšie: kvalitné materiály, ktoré boli spracované starostlivo a pomocou moderných technológií. Tak môžete mať stále istotu, že Vám budú robiť radosť dlhú dobu. Ukáže Vám to naša známka Tchibo Certified Merchandise (Certifikovaný tovar Tchibo), v skratke TCM.

A preto, aby ste vlastnosti našich legín, pančuchových nohavíc a samodržiek rozpoznali na prvý pohľad aj pri nákupe cez internet, označujeme svoje výrobky transparentne: Ak nájdete napríklad značku LYCRA®, môžete sa tešiť na mimoriadnu kvalitu. Toto značkové vlákno má totiž ojedinelú schopnosť elasticity. Vďaka svojej sile odskoku vráti látku späť aj po silnom natiahnutí do svojej pôvodnej podoby. Takéto vysoko elastické textílie zaručujú, že Vám budú dokonale sedieť a budú sa veľmi príjemne nosiť.