Schließen
 • Vešiak na nohavice
Na priestorovo úsporné uloženie 4 nohavíc na dosah ruky
12,99
9,99
Náhľad
 • Držiak na doplnky
Poskytuje dostatok miesta na šály, kravaty, náhrdelníky, opasky atď.
7,99
Náhľad
 • Variabilné vkladacie diely do skrine, 2 ks
Pre dodatočný úložný priestor v skrini
19,99
Náhľad
 • Organizéry do zásuviek, 2 ks
Prehľadné roztriedenie, napr. bielizne, ponožiek alebo doplnkov
5,99
Náhľad
 • XXL vákuové úložné vrecia, 2 ks
Vzduchotesné uskladnenie, napr. záhradných podložiek, kufrov a kočíkov
12,99
Náhľad
 • Látková komoda s 2 priehradkami
Ideálna na usporiadané uloženie – obsah je vďaka výklopným doskám vždy poruke
16,99
14,99
Náhľad
 • Samolepiace háčiky, 3 ks
Rýchla a jednoduchá montáž – stačí ich nalepiť
7,99
Náhľad
 • Kovový závesný regál s drôtenými košíkmi
Poskytuje veľa úložného priestoru a dekoračnú plochu
49,95
Náhľad
 • Univerzálny zmeták
Dôkladné zachytávanie nečistôt vďaka gumovým štetinám – na odstraňovanie chlpov, prachu, žmolkov alebo lístia
9,99
8,99
Náhľad
 • Okenná stierka s funkciou postrekovania
So zásobníkom na čistiaci prostriedok a vodu
12,99
Náhľad
 • Taška na bielizeň s nosným popruhom
Ideálna aj ako plážová taška
44,95
27,95
Náhľad
 • Elektrická čistiaca kefka
S rôznymi nadstavcami
34,95
Náhľad
 • Nadstavec na vysávač
Ohybný – na čistenie ťažko prístupných miest
9,99
Náhľad
 • Čistič na príbor
Na rýchle a jednoduché čistenie
9,95
7,99
Náhľad
 • Stojan na potreby na umývanie riadu
Na priestorovo úsporné ukladanie kefky na riad, hubky atď.
7,99
7,00
Náhľad
 • Stierka na okná
Umývacia hlava je otočná o 360° – ideálna na ťažko prístupné miesta
12,99
8,00
Náhľad
 • Handričky na čistenie kúpeľne, 3 ks
Špeciálne handričky z mikrovlákna – pre každý povrch tá správna handrička
8,99
Náhľad
 • Upínacia polica
Dá sa upnúť podľa potreby medzi 2 steny alebo strany skrine
12,99
Náhľad
 • Univerzálny držiak
Na čistiace príslušenstvo, vysávač, zmeták, lopatku atď.
12,99
9,99
Náhľad
 • Kefa na oblečenie
Otočná hlavica umožňuje kefovanie v oboch smeroch – vhodná pre pravákov aj ľavákov
5,99
4,99
Náhľad
 • Pomôcka na čistenie striebra a šperkov
Ideálna na čistenie striebra, zlata, medi, ušľachtilej ocele, brúsených drahokamov a postriebrených predmetov
6,99
4,99
Náhľad
1

Potreby do domácnosti: užitoční pomocníci pre poriadok a čistotu

„Ten poriadok sa asi nespraví sám alebo áno?“ Hlavne v rodinách a medzi zamestnanými môže dôjsť k roztržkám kvôli tomu, kto je zodpovedný za poriadok a čistotu. A uprataný domov je pritom tak príjemný. S praktickým a funkčným príslušenstvom do domácnosti sa o ňu stará ľahšie. Ukážeme vám, aké potreby k tomu potrebujete.

Tipy a nápady pre pomocníkov v domácnosti

Ako sa vyhnúť baktériám

V zásade môžeme povedať: nie všetky baktérie sú pôvodcami chorôb. Preto nie je v domácnosti spravidla potrebné používať dezinfekčné prostriedky a ani sa to neodporúča. Väčšinou úplne stačí čistota s použitím bežných čistiacich prostriedkov. V oblasti potrieb do domácnosti to však vyzerá ináč. Hubky, handričky a utierky vymieňajte viackrát do týždňa, pretože práve v nich sa skrýva najviac baktérií. Poprípade ich môžete podľa materiálu vyprať pri teplote aspoň 60 stupňov Celzia. Zvýšená čistota platí aj pre veci, ktoré v domácnosti prichádzajú do kontaktu s potravinami, napríklad doska na krájanie chleba.

Úspora času s pomocníkmi v domácnosti

Ak má pri upratovaní a čistení každá vec svoje miesto, môžete sa sústrediť na procesy a všetky úlohy vykonať za sebou. Netreba pri tom podceňovať prístroje do domácnosti. Sú to pomôcky ako napríklad skladacie dosky alebo robotické vysávače, ktoré vám uľahčia jednotlivé ručné práce alebo vás od nich úplne odbremenia. Ale aj bežné pomôcky ako stierky, vysávače a utierky vám pomôžu, ak sú praktické, dôkladné a dajú sa šikovne odkladať.

Upratovanie domácnosti s deťmi

Deti väčšinou pomáhajú doma rady. Môžu tak mame aj ockovi ukázať, akí sú už veľkí. Hravou formou pomáhania v raných rokoch si deti skoro zvyknú, že domáce práce patria k dennej rutine. Svoje dieťa môžete zapojiť do starostlivosti o domácnosť už od dvoch rokov. Dajte mu ľahké úlohy, ktoré nie sú nebezpečné. Môže vám napríklad podávať štipce pri vešaní bielizne alebo pomáhať pri umývaní zeleniny. Dieťaťu pri tom môžete vysvetľovať, čo práve robíte a hravou formou sa napríklad pýtať na farby predmetov. Čím je dieťa staršie, tým viac mu môžete dávať úlohy, ktoré vie vykonať samostatne, napríklad poutierať stôl alebo poliať kvetiny.

Kreatívne vytváranie pomôcok do domácnosti

Je samozrejmé, že predmety do domácnosti musia byť v prvom rade praktické. Niektoré pomôcky sa však neukladajú do skrine, ale na regál alebo do vitríny. Vtedy nie je na škodu, keď takéto veci aj nejako vyzerajú. Neprinášajú zábavu len pri ich vytváraní, ale nakoniec vás budú motivovať používať ich. Utierku napríklad skrášlite so vzorovaným lemom alebo poháre a škatule popíšte s individuálnymi motívmi a humornými citátmi. Z pomocníkov v domácnosti sa tak zrazu stanú ozdobné prvky, ktoré neplnia už len svoju funkčnú úlohu, ale pútajú pozornosť a dotvárajú atmosféru v miestnosti. Kúsok, ktorý ste si nadizajnovali sami, môžete navyše dať aj ako darček.

Na čo si treba dať pozor pri kúpe potrieb do domácnosti

Stabilný materiál

Ak chcete vykonávať domáce práce s plným nasadením, budete potrebovať potreby, ktoré niečo vydržia. Dôležité sú predovšetkým stabilné materiály. Kvalitný plast nielenže odvádza vodu, ale je aj dostatočne robustný na to, aby vydržal silné pohyby, napríklad drhnutie alebo utieranie. A zvyčajne sa dá ľahko umyť. Dbajte na to, aby boli pomôcky posilnené na najviac namáhaných miestach. Pri domácich pomôckach ako napríklad stierky sú to pohyblivé kĺby. Na úložných boxoch a podobných predmetoch majú byť zosilnené hrany a rohy. Budú tak odolnejšie a spoľahlivo vydržia v domácnosti dlhú dobu.

Špecifické funkcie

Budete prekvapení, koľko potrieb do domácnosti dnes existuje. Špecializované varianty vám uľahčia predovšetkým náročné práce a pomôžu optimálne využiť všetky zákutia vašej domácnosti. Odkladacie pomôcky do rohov, skríň a okolo dverí vám napríklad pomôžu získať praktické úložné priestory. Prostriedky do domácnosti ako antistatické utierky sú vytvarované tak, aby boli vhodné aj do ťažko dostupných výklenkov a na veľké hladké povrchy. Ak máte radi zjednodušenia, vyberte si multifunkčné prostriedky s variabilným príslušenstvom, napríklad rôznymi nadstavcami. Dôležité je to, aby váš prostriedok do domácnosti spĺňal nároky vašej domácnosti.

Objavte kvalitné potreby do domácnosti od Tchibo

Odkladacie priečinky

Uprataný domov si lepšie vychutnáte s našimi odkladacími priečinkami v rôznych veľkostiach a tvaroch: boxy, vrecúška a organizéry so skvelými dizajnmi odstránia každý chaos.

Pomôcky na upratovanie

Naše kefy, handričky a utierky odstránia všetky nečistoty a baktérie. Medzi našimi pomôckami na upratovanie nájdete pomocníka na každú príležitosť.

Náš prísľub vašim potrebám do domácnosti

Kvalita je najdôležitejšou vlastnosťou našich potrieb do domácnosti za dobrú cenu. Zaručuje ju dôkladné spracovanie kvalitných materiálov a takisto vysoké nároky na bezpečnosť a funkčnosť. Naše výrobky navyše prechádzajú prísnymi kontrolami v nezávislých skúšobných inštitútoch. Vidíte to podľa známky TCM, čo je skratka pre Tchibo Certified Merchandise (Certifikovaný tovar Tchibo).

Ich ďalšie vlastnosti viete rozpoznať okamžite aj pri nákupe cez internet. Môžete tak napríklad lepšie vyhodnotiť ovládateľnosť, materiál, hmotnosť a možnosti použitia. Údajom Max. 2 kg sa vyznačujú naše domáce potreby určené na ľahké použitie. Pri tovare z látky vám údaj 100 % bavlna napovie, že sú mimoriadne savé.