Používame súbory cookie, aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Viac informácií tu.
Schließen
Stojan na potreby na umývanie riadu
Priestorovo úsporné uloženie kefky na riad, hubky a utierky
7,99 € Quickshop
Kefa na podlahu s postrekovacou funkciou
So zabudovaným zásobníkom na vodu: priame postrekovanie vodou a čistiacim prostriedkom
9,99 € 6,99 € Quickshop
Handričky na čistenie kúpeľne, 3 ks
Špeciálne handričky z mikrovlákna – pre každý povrch tá správna handrička
8,99 € Quickshop
Kompaktný parný čistič
Výkonný, prenosný parný čistič
59,95 € Quickshop
Držiak na metlu a lopatku
Na usporiadané a priestorovo úsporné uloženie čistiacich potrieb
8,99 € Quickshop
Univerzálny držiak
Na čistiace príslušenstvo, vysávač, zmeták, lopatku atď.
12,99 € 10,99 € Quickshop
Univerzálna čistiaca kefa
Pinzeta v rukoväti – na hygienické čistenie odtokov
5,99 € Quickshop
Mop s posuvným kĺbom
Vyčistí bez námahy aj ťažko dostupné miesta
14,99 € Quickshop
2 v 1: Kefa na čistenie topánok
Na jednoduché čistenie rôznych druhov topánok – kefa so štetinami a krepovým nadstavcom
5,99 € 4,99 € Quickshop
Detský úložný box s vekom »Mačička«
Usporiadané uloženie a ochrana pred prachom pre hračky, plyšové zvieratká atď.
9,99 € Quickshop
Sieťky na pranie podprseniek, 2 ks
S mäkkou výstelkou – šetria podprsenky, bielizeň a práčku
6,99 € 5,99 € Quickshop
Vrecko na štipce na bielizeň
Pohotové uschovávanie – ľahké vyberanie
5,99 € Quickshop
Handričky na čistenie okuliarov z mikrovlákna, 2 ks
Vhodné aj na šetrné čistenie chúlostivých displejov a obrazoviek mobilných telefónov, televízorov alebo monitorov
5,99 € 4,99 € Quickshop
Čistiaca kefa s 3 vymeniteľnými návlekmi
Všestranné použitie: vhodná na čistenie namokro i nasucho a tiež na utieranie prachu
7,99 € 5,99 € Quickshop
Extra úzky zmeták
Dĺžku štetín je možné nastaviť podľa potreby – od miernej až po prichytenú špinu
17,99 € 10,99 € Quickshop
Čistič na príbor
Na rýchle a jednoduché čistenie
9,95 € 6,99 € Quickshop
Úsporný vešiak na sukne a nohavice
Usporiadané a priestorovo úsporné uschovávanie
8,99 € 5,99 € Quickshop
Úložné boxy, štvorcové, 2 ks
Na prehľadné uschovávanie bielizne, ponožiek alebo doplnkov
5,99 € 4,99 € Quickshop
Úložný box s vekom
Usporiadané uloženie a ochrana proti prachu
7,99 € Quickshop
Súprava XL úložných boxov
Pre usporiadané uloženie na skriniach, v regáloch atď.
49,95 € Quickshop
Súprava úložných boxov
Pre usporiadané uloženie na skriniach, v regáloch atď.
29,95 € Quickshop
Košíky na dvere skrine, 3 ks
Pre viac poriadku a dodatočný úložný priestor v skriniach
12,99 € 8,99 € Quickshop
Úložné boxy, pravouhlé, 2 ks
Na prehľadné uschovávanie bielizne, ponožiek alebo doplnkov
6,99 € 4,99 € Quickshop
1

Potreby do domácnosti: užitoční pomocníci pre poriadok a čistotu

„Ten poriadok sa asi nespraví sám alebo áno?“ Hlavne v rodinách a medzi zamestnanými môže dôjsť k roztržkám kvôli tomu, kto je zodpovedný za poriadok a čistotu. A uprataný domov je pritom tak príjemný. S praktickým a funkčným príslušenstvom do domácnosti sa o ňu stará ľahšie. Ukážeme vám, aké potreby k tomu potrebujete.

Tipy a nápady pre pomocníkov v domácnosti

Ako sa vyhnúť baktériám

V zásade môžeme povedať: nie všetky baktérie sú pôvodcami chorôb. Preto nie je v domácnosti spravidla potrebné používať dezinfekčné prostriedky a ani sa to neodporúča. Väčšinou úplne stačí čistota s použitím bežných čistiacich prostriedkov. V oblasti potrieb do domácnosti to však vyzerá ináč. Hubky, handričky a utierky vymieňajte viackrát do týždňa, pretože práve v nich sa skrýva najviac baktérií. Poprípade ich môžete podľa materiálu vyprať pri teplote aspoň 60 stupňov Celzia. Zvýšená čistota platí aj pre veci, ktoré v domácnosti prichádzajú do kontaktu s potravinami, napríklad doska na krájanie chleba.

Úspora času s pomocníkmi v domácnosti

Ak má pri upratovaní a čistení každá vec svoje miesto, môžete sa sústrediť na procesy a všetky úlohy vykonať za sebou. Netreba pri tom podceňovať prístroje do domácnosti. Sú to pomôcky ako napríklad skladacie dosky alebo robotické vysávače, ktoré vám uľahčia jednotlivé ručné práce alebo vás od nich úplne odbremenia. Ale aj bežné pomôcky ako stierky, vysávače a utierky vám pomôžu, ak sú praktické, dôkladné a dajú sa šikovne odkladať.

Upratovanie domácnosti s deťmi

Deti väčšinou pomáhajú doma rady. Môžu tak mame aj ockovi ukázať, akí sú už veľkí. Hravou formou pomáhania v raných rokoch si deti skoro zvyknú, že domáce práce patria k dennej rutine. Svoje dieťa môžete zapojiť do starostlivosti o domácnosť už od dvoch rokov. Dajte mu ľahké úlohy, ktoré nie sú nebezpečné. Môže vám napríklad podávať štipce pri vešaní bielizne alebo pomáhať pri umývaní zeleniny. Dieťaťu pri tom môžete vysvetľovať, čo práve robíte a hravou formou sa napríklad pýtať na farby predmetov. Čím je dieťa staršie, tým viac mu môžete dávať úlohy, ktoré vie vykonať samostatne, napríklad poutierať stôl alebo poliať kvetiny.

Kreatívne vytváranie pomôcok do domácnosti

Je samozrejmé, že predmety do domácnosti musia byť v prvom rade praktické. Niektoré pomôcky sa však neukladajú do skrine, ale na regál alebo do vitríny. Vtedy nie je na škodu, keď takéto veci aj nejako vyzerajú. Neprinášajú zábavu len pri ich vytváraní, ale nakoniec vás budú motivovať používať ich. Utierku napríklad skrášlite so vzorovaným lemom alebo poháre a škatule popíšte s individuálnymi motívmi a humornými citátmi. Z pomocníkov v domácnosti sa tak zrazu stanú ozdobné prvky, ktoré neplnia už len svoju funkčnú úlohu, ale pútajú pozornosť a dotvárajú atmosféru v miestnosti. Kúsok, ktorý ste si nadizajnovali sami, môžete navyše dať aj ako darček.

Na čo si treba dať pozor pri kúpe potrieb do domácnosti

Stabilný materiál

Ak chcete vykonávať domáce práce s plným nasadením, budete potrebovať potreby, ktoré niečo vydržia. Dôležité sú predovšetkým stabilné materiály. Kvalitný plast nielenže odvádza vodu, ale je aj dostatočne robustný na to, aby vydržal silné pohyby, napríklad drhnutie alebo utieranie. A zvyčajne sa dá ľahko umyť. Dbajte na to, aby boli pomôcky posilnené na najviac namáhaných miestach. Pri domácich pomôckach ako napríklad stierky sú to pohyblivé kĺby. Na úložných boxoch a podobných predmetoch majú byť zosilnené hrany a rohy. Budú tak odolnejšie a spoľahlivo vydržia v domácnosti dlhú dobu.

Špecifické funkcie

Budete prekvapení, koľko potrieb do domácnosti dnes existuje. Špecializované varianty vám uľahčia predovšetkým náročné práce a pomôžu optimálne využiť všetky zákutia vašej domácnosti. Odkladacie pomôcky do rohov, skríň a okolo dverí vám napríklad pomôžu získať praktické úložné priestory. Prostriedky do domácnosti ako antistatické utierky sú vytvarované tak, aby boli vhodné aj do ťažko dostupných výklenkov a na veľké hladké povrchy. Ak máte radi zjednodušenia, vyberte si multifunkčné prostriedky s variabilným príslušenstvom, napríklad rôznymi nadstavcami. Dôležité je to, aby váš prostriedok do domácnosti spĺňal nároky vašej domácnosti.

Objavte kvalitné potreby do domácnosti od Tchibo

Odkladacie priečinky

Uprataný domov si lepšie vychutnáte s našimi odkladacími priečinkami v rôznych veľkostiach a tvaroch: boxy, vrecúška a organizéry so skvelými dizajnmi odstránia každý chaos.

Pomôcky na upratovanie

Naše kefy, handričky a utierky odstránia všetky nečistoty a baktérie. Medzi našimi pomôckami na upratovanie nájdete pomocníka na každú príležitosť.

Náš prísľub vašim potrebám do domácnosti

Kvalita je najdôležitejšou vlastnosťou našich potrieb do domácnosti za dobrú cenu. Zaručuje ju dôkladné spracovanie kvalitných materiálov a takisto vysoké nároky na bezpečnosť a funkčnosť. Naše výrobky navyše prechádzajú prísnymi kontrolami v nezávislých skúšobných inštitútoch. Vidíte to podľa známky TCM, čo je skratka pre Tchibo Certified Merchandise (Certifikovaný tovar Tchibo).

Ich ďalšie vlastnosti viete rozpoznať okamžite aj pri nákupe cez internet. Môžete tak napríklad lepšie vyhodnotiť ovládateľnosť, materiál, hmotnosť a možnosti použitia. Údajom Max. 2 kg sa vyznačujú naše domáce potreby určené na ľahké použitie. Pri tovare z látky vám údaj 100 % bavlna napovie, že sú mimoriadne savé.