Schließen

V spoločnosti Tchibo máme jasný cieľ: 100% trvalú udržateľnosť.

Úprimne, máme toho pred sebou viac ako dosť. Ale sme na najlepšej ceste a doposiaľ sme urobili poriadny kus práce. Sprevádzajte nás na našej ceste aj Vy! Je to naozaj jednoduché. Kúpou našich udržateľných produktov „GUT GEMACHT“ prispejete k dobrej veci. Pre iných, pre životné prostredie, ale aj pre Vás samých. Pridajte sa a staňte sa súčasťou zodpovednejšieho sveta!

Tu sa dozviete viac o tom, v ktorých oblastiach sme už začali náš projekt a čo presne robíme pre zlepšenie trvalej udržateľnosti.

Náš záväzok k trvalej udržateľnosti

V Tchibo pracujeme v mnohých častiach sveta a máme partnerov na viacerých kontinentoch. Na mape si môžete prezrieť výber z našich projektov, v ktorých spoločne rozbiehame dobré veci v prospech ľudí i prírody.

Opatrovanie detí v Guatemale

Každá šálka kávy Vám dodá poriadne množstvo motivácie do nového dňa a pomôže zahnať starosti. Pestovateľom kávy to taktiež padne vhod, preto ich spolu s organizáciou bojujúcou za práva detí „Save the Children“ podporujeme pri ich bezstarostnej práci.

„Keďže sa moje deti teraz hrajú a učia v škôlke, môžem bez starostí zbierať úrodu kávy.“

Maria-Elena Vasquez, zberačka kávy z Guatemaly

Využívanie prírodných zdrojov

Podporujeme kenských farmárov pri alternatívnych riešeniach pestovania kávy s využitím prírodných zdrojov. Ukázali sme im napríklad aj to, ako sa z kravského hnoja vyrába efektívne hnojivo.

„Okrem toho nám kravy dávajú denno-denne čerstvé mlieko.“

Mary Karioku, pestovateľka kávy z Kene

Stály rast zisku

Zeláme si, aby ste si aj naďalej mohli vychutnávať exotickú kávu z najodľahlejších oblastí sveta. Preto ponúkame farmárom školenia, ktoré im umožnia výnosne pestovať kávu kdekoľvek.

„Vďaka novým metódam vzrástla moja úroda kávy až štvornásobne.“

Esther Njathe, pestovateľka kávy z Kene

Vzdelanie pre deti

Vaša káva Vám umožní skvelý štart do nového dňa. A deťom v Tanzánii skvelý štart do života. Spolu s organizáciou "Save the Children" sme totiž odštartovali rozsiahly vzdelávací projekt.

„Moje želanie stať sa učiteľkou sa pomaly, ale iste stáva skutočnosťou!“

Grace, žiačka z Tanzánie

Vychutnávať dobré, činiť dobré

Kúpou kávy Tchibo dokážete, že viete čo je dobré a zároveň prispejete k postupnému zlepšeniu života mladých ľudí v Afrike. V rámci našich trvalo udržateľných aktivít pomáhame rodinám ponúknuť ich potomkom novú perspektívu.

„Tí, ktorým sa nedostane možnosť študovať na strednej škole, by mali dostať príležitosť získať iné schopnosti, ktoré im pomôžu zlepšiť ich životné podmienky.“

Augustino, projektový manažér organizácie Save the Children Tanzánia, región mesta Mbeya

Vstávame! Budúcnosť čaká.

Každý si želá, aby sa mu splnili všetky jeho sny. Preto sa spolu s organizáciou Save the Children snažíme premeniť sny mladých ľudí žijúcich v Tanzánii na skutočné ciele.

„Neskôr, až sa stanem krajčírkou, by som chcela šiť oblečenie a predávať ho.“

Yasinta, mladá žena z Tanzánie, región mesta Mbeya

Plnou parou smer budúcnosť

Káva ti každé ráno dáva energiu vyštartovať do nového dňa. Káva je hnacím motorom pre ľudí na celom svete. Neodvraciame sa od snov mladých ľudí, v spolupráci s organizáciou Save the Children ich podporujeme na ceste za ich cieľmi.

„Organizácia Save the Children mi pomohla nájsť učiteľa, ktorý ma naučí remeslu. Teraz sa môžem učiť opravovať motorky.“

Noel, učeň z Tanzánie, región mesta Mbeya

Naše životné prostredie

S našou kávou si vychutnáte čistý pôžitok. A to doslova. Pestujeme ju v prirodzených podmienkach a získala dokonca certifikáciu bio. Tento štýl pestovania je zdravší nielen pre našich farmárov, ale aj pre naše životné prostredie.

San Marcos, Honduras

Lokálna podpora

Našim cieľom je, aby ste si mohli aj naďalej vychutnávať Vaše obľúbené espresso. Nestaráme sa preto len o férové podmienky pre malých farmárov, ale aj o to, aby dosahovali lepšie výsledky pri zbere úrody. Pretože len tak môžu dlhodobo plánovať – a prekvapiť Vás stále lepšou kávou.

Poco Fundo, Brazília

Zodpovedná preprava

Pri pití kávy Tchibo si môžete byť istý: nie len, že dobre chutí – aj taká je! Dokonca aj pri jej preprave nám záleží na tom, aby množstvo CO2 unikajúce do ovzdušia a tým aj záťaž pre našu atmosféru zostali tak malé, ako je to len možné.

„Preto prepravujeme viac ako 90% kávy po mori – a konzekventne kontrolujeme maximálne využitie kapacít prepravných prostriedkov.“

Stefan Dierks, Vedúci strategického oddelenia pre trvalú udržateľnosť Tchibo, lodná doprava

GUT GEMACHT!

Pitím našej kávy z trvalo udržateľnej produkcie si vychutnávate jej dobrú chuť – a prezentujete Váš dobrý vkus!

„Vašim rozhodnutím kúpiť si našu kávu rozbehnete niečo dobré. A utvrdíte nás v tom, aby sme deň čo deň hnali náš angažmán vpred a ďalej ho rozvíjali.“

Achim Lohrie, Riaditeľ oddelenia podnikovej zodpovednosti Tchibo, Überseering, Hamburg

Boj proti klimatickým zmenám

Kladieme veľký dôraz na prepravu šetrnú k životnému prostrediu.

„Napríklad náš vozový park pozostáva z veľkej časti z vozidiel, ktoré šetria klímu.“

Oliver Komm, Vedúci vozového parku Tchibo, Überseering, Hamburg

Zlepšovanie sociálnych štandardov

V predajniach Tchibo si môžete kúpiť produkty dobrej kvality. A navyše s dobrým pocitom. V rámci nášho programu WE neúnavne pracujeme na zlepšovaní sociálnych štandardov v našich partnerských závodoch.

„Len za posledné roky sa našich workshopov WE zúčastnilo 42.000 ľudí z 9 krajín.“

Nanda Bergstein, Vedúca oddelenia trvalej udržateľnosti Non Food, Überseering, Hamburg

Trvalá udržateľnosť

Pevne veríme, že vo svete, ktorý si zakladá na trvalej udržateľnosti, ochránime prírodné zdroje i klímu a kvalita života bude rásť. A to pre nás všetkých.

„Preto neexistuje žiadna alternatíva k trvalej udržateľnosti. Bojujme spoločne za udržateľný rozvoj.“

Achim Lohrie, Riaditeľ oddelenia podnikovej zodpovednosti Tchibo, Überseering, Hamburg

Toto tu ešte nebolo

Vieme, aké dôležité je zodpovedné zaobchádzanie s našim životným prostredím. Preto používame pri výrobe našich produktov aj recyklované materiály. Takto môžu z týchto cenných surovín vznikať stále ďalšie nové výrobky.

„Náš sortiment kief je vôbec prvýkrát vyrobený z prímesí recyklovaného PP s cieľom efektívneho využívania zdrojov. Trvalá udržateľnosť je teda v pravom zmysle slova v našich rukách.“

Catherine Herbarth, Produktová manažérka, Überseering, Hamburg

Dobré produkuje viac dobrého

Utvrdzujete nás v tom, že náš angažmán v oblasti trvalej udržateľnosti je na správnej ceste. Naša spoločnosť je veľká a preto sa náležite snažíme presadzovať trvalé ciele – a veľa toho dosiahnuť.

„Motivujeme našich výrobcov, aby aj oni presedlali na udržateľné materiály a výrobu šetrnú voči životnému prostrediu.“

Dr. Tina Dettmer, Manažérka Closed Loop, Überseering, Hamburg

Základ pre lepšiu budúcnosť

Niet ničoho krajšieho ako pôžitok zo šálky kávy spojený s vedomím, že v tej istej chvíli robíme niečo dobré. Limitovaným predajom kávy zo sortimentu Privat financujeme vzdelávací program organizácie Save the Children. Mladí ľudia tak získajú šancu na vzdelanie.

„Spolu s organizáciou Save the Children sme vybudovali vzdelávací projekt, ktorého cieľom je ponúknuť mladým ľuďom základ pre lepšiu budúcnosť.“

Anna Lazar, Senior projektová manažérka sociálneho angažmánu, Tchibo Hamburg, Nemecko

Udržateľné pestovanie kávy

Aby ste si mohli aj v budúcnosti vychutnať stále lepšiu kávu z celého sveta, podporujeme farmárov pri získavaní certifikátov, ako napríklad certifikát organizácie UTZ Certified, a to na základe lepších a udržateľných pestovateľských metód.

„Vďaka nim získajú farmári šancu ponúkať vysokohodnotnú kávu udržateľnej kvality.“

Markus Meusburger, Zastupujúci člen dozornej rady organizácie Ipanema Coffee, Minas Gerais, Brazília

Úspora vody

Nielen, že sa móda z biobavlny bežným textíliám ľahko vyrovná – ešte aj ušetrí množstvo vody. Táto surovina je totiž príroda sama: každé tričko z biobavlny ušetrí až 436 litrov vody. A aby boli chránené i podzemné vody a miestne živočíšstvo a rastlinstvo, smú byť používané iba prírodné hnojivá. Toľko zodpovednosti pristane naozaj každému.

Turecko

Rastúca ponuka

S našou neustále rastúcou ponukou výrobkov z biobavlny chceme zaujať Vás i našich nezávislých partnerov.

„Tchibo výrazne prispieva k rastu využitia kontrolovaných biologických surovín. V roku 2016 bola spoločnosť Tchibo tretím najväčším podnikom ponúkajúcim produkty z biobavlny. To je vynikajúce!“

Liesl Truscott, Vedúca oddelenia European & Farm Engagement, Textile Exchange, Lubbok, Texas, USA

Prospešnosť krát tri

Jeden nosí tričko, traja z neho profitujú. V prípade nášho oblečenia, ktoré nesie označenie certifikátu Global Organic Textil Standard (GOTS), to platí v pravom zmysle slova: z kontrolovanej ekologickej výroby a prísneho dodržiavania sociálnych požiadaviek v rámci celého výrobného reťazca profitujú traja: životné prostredie, spoločnosť a, samozrejme, Vy.

India

Bavlna z trvalo udržateľnej produkcie

Ak chcete zohnať dobrú bavlnu z udržateľnej produkcie, stačí si vybrať našu „Cotton made in Africa“. Napríklad na zavlažovanie polí smie byť použitá iba dažďová voda, vďaka čomu sa pri polievaní jedného kila bavlny ušetrí až 2100 litrov vody.

Metemma, Etiópia

Vzdelanie pre deti

Staráme sa o to, aby Vaše oblečenie nebolo vyrobené len z bavlny, ale aj z látky, z ktorej sú vyrobené sny. V rámci nášho školského projektu v Zambii pomáhame deťom pri uskutočňovaní ich snov a pri výbere vytúženého povolania.

„Raz by som chcela byť učiteľkou a učiť deti. Aj ostatné deti by mali dostať možnosť učiť sa.“

Mary, žiačka, školský projekt Aid by Trade, Zambia

Pomoc pre iných

Aby boli Vaše obľúbené produkty vyrábané férovo, neprestajne pomáhame manažérom a zamestnancom pri zlepšovaní ich vzájomných vzťahov. V rámci nášho projektu WE sa učia vzájomne komunikovať a rešpektovať sa.

„Bol som zvolený za zástupcu odborov a som hrdý na to, že sa smiem angažovať v prospech záležitostí mojich kolegov.“

Tesfayeo Abdissa, Ayka Textile, Addis Abeba, Etiópia

Riešenia problémov v tíme

Naša móda má zjednodušiť a spríjemniť Váš deň. Presne také majú byť aj podmienky, v ktorých ju vyrábame. Preto sa v našom programe WE staráme o to, aby sme našim zamestnancom krok za krokom zjednodušili priebeh ich pracovných dní.

Naučil som sa riešiť problémy v mojom tíme. Teraz dokážem sám prezentovať svoje návrhy nadriadeným.

Jin Gui, zamestnanec výroby, Ningbo, Čína

Naše životné prostredie

Aby ste mohli Vy a Vaše deti profitovať z ochrany životného prostredia, snažíme sa zlepšiť aj tie najmenšie detaily. Preto sme v našom hlavnom sklade obnovili bežiaci pás – a značne sme tak znížili produkciu CO2. Len pri jeho samotnej prevádzke ušetríme prúd pre viac ako 100 domácností ročne a podporujeme boj za ochranu životného prostredia.

Bremen, Nemecko

Zníženie úniku emisií CO2

Aby ste nestáli v dopravných zápchach, presedlali sme na lodnú a vlakovú prepravu. Nie len, že je na cestách menej kamiónov, o to menej je aj CO2 vo vzduchu. Od roku 2006 sa nám podarilo zabrániť úniku CO2 emisií až o 30%. Do roku 2020 sme si stanovili cieľ znížiť únik emisií o ďalších 10%.

Gallin, Nemecko

Udržateľné lesné hospodárstvo

Aby ste u nás mohli s dobrým svedomím kúpiť kvalitné výrobky z dreva aj v budúcnosti, vybrali sme sa na potulky lesom. Udržateľne obhospodarovaným lesom! Až 40% dreva, z ktorého vyrábame naše produkty, pochádza z lesov certifikovaných značkou FSC®*

Čína
* FSC® C022597

Zážitok z rôznorodej prírody

Je našim želaním, aby ste Vy a Vaše deti mohli aj v budúcnosti zažiť bohatú rôznorodosť lesov. Preto dávame – spolu s našim partnerom FSC®* – pozor na to, aby v lesoch ostalo dosť stromov. Les tak zostane nenarušený a zdravý. Koniec-koncov predsa nechceme odpíliť konár, na ktorom všetci spolu sedíme.

Vietnam
* FSC® C022597

Tímová spolupráca

Dobrá tímová práca je viac ako dôležitá, aby ste si mohli kúpiť naozaj dobré výrobky. Pomocou nášho programu WE sa spolu s pracovníkmi a manažérmi snažíme trénovať a zlepšiť ich spoluprácu.

„Vďaka workshopu WE som získala sebaistotu a viem sa lepšie zasadiť za svoje záujmy.“

Hien, zamestnankyňa výroby, Quo Nhon, Vietnam

Viac radosti z práce

Aby ste sa ako zákazník dlhšie tešili z našich výrobkov, musia ich vyrobiť skúsení pracovníci – s radosťou a odborným prístupom. A to funguje len vtedy, keď všetci zamestnanci chodia radi do práce.

„Vďaka programu WE sú naši zamestnanci spokojnejší so svojou prácou. Podarilo sa nám znížiť fluktuáciu pracovníkov z 30% na 10%.“

Khoi, majiteľ závodu, Quy Nhon, Vietnam

Cenné suroviny a ich ďalšie plus

Aby ste Vy a Vaše deti v budúcnosti nepocítili nedostatok prírodných surovín, snažíme sa naše presvedčenie o trvalej udržateľnosti priblížiť aj našim obchodným partnerom. Pretože spolu toho dosiahneme viac.

„Trvalá udržateľnosť je hlboko zakorenená v základných firemných hodnotách a využívanie recyklovateľných materiálov je súčasťou trvalej udržateľnosti. Prvá výroba kief z recyklovaných materiálov nám priniesla množstvo poznatkov a tešíme sa, že budeme aj v budúcnosti súčasťou tejto iniciatívy z dielne Tchibo.“

Kennis Yeung, Business Manager, Shenzhen, Čína

Plní novej energie na ceste do práce

Športové oblečenie z nášho sortimentu nepomáha vykročiť do nového dňa plný energie len Vám, ale aj zamestnancom vo výrobe. Program WE toho veľa zlepšil, napríklad ubytovanie zamestnancov. Namiesto štvorposteľových izieb majú teraz k dispozícii dvojposteľové izby. A nielen to:

„Vďaka programu WE sa znížil aj počet nadčasov a zlepšilo jedlo v jedálňach.“

Fang, zamestnankyňa výroby, Jinhua, Čína

Tvorba pracovných miest

Široký výber z nášho sortimentu príborov Vám dáva voľnosť pri príprave individuálneho a originálneho obedňajšieho prestierania. Aj pracovníci závodu sa v rámci programu WE naučili osloviť manažment a prezentovať mu svoje želania a nápady. Takto majú možnosť zlepšiť svoje pracovné prostredie.

„Vďaka programu WE okrem iného stúpli naše mzdy i príplatky.“

Thai, analytik výroby, Ho Chi Minh Mesto, Vietnam

Dôležitosť dialógov

Podložky na jogu a predložky do kúpeľne z nášho sortimentu Vám pomôžu vniesť harmonickú rovnováhu do Vášho života. A nie len to: s programom WE je aj pracovná klíma v závodoch viac harmonická.

„Povzbudzujeme našich zamestnancov, aby v prípade problémov prišli za nami – aby sme sa aj my naučili zlepšovať, čo treba.“

Fang, vedúca personálneho oddelenia, Wenzhou, Čína

Každý názor nás posúva ďalej

Ponuku silných produktov dokáže zabezpečiť iba tím silných zamestnancov. Program WE preto podporuje všetkých zamestnancov pri budovaní svojho sebavedomia a vyjadrovaní svojho názoru.

„Už nie som taká tichá a utiahnutá, ako som kedysi bývala. Mám odvahu povedať svoj názor. Je naozaj škoda, že som sa to nenaučila skôr.“

Anita, zamestnankyňa výroby, Gurgaon, India

Dobré nápady si zaslúžia realizáciu

Chceme Vám ponúknuť inovatívne produkty šetrné k životnému prostrediu. Preto si vždy radi vypočujeme nápady našich zamestnancov vo výrobe – a máme skutočný záujem o každý jeden tip na zlepšenie.

„Niektoré z týchto návrhov viedli k zníženiu spotreby vody pri výrobe v našom závode o 30%.“

Kieu, zamestnankyňa výroby, provincia Binh Duong, Vietnam

Načúvať, nie odmietať

Chceme Vám ponúknuť vždy tie najlepšie výrobky v ten správny čas. Nielen Váš feedback je pre nás nesmierne dôležitý: záleží nám taktiež na tom, aby sa zamestnanecké odbory mohli zasadzovať za potreby pracovníkov v závodoch.

„Počas rokovaní sú zamestnanci a manažéri vďaka programu WE rovnocennými partnermi. Teraz sa vieme lepšie zasadiť za záujmy zamestnancov.“

Thanh, zástupca odborov, Hung Yen, Vietnam

Hmatateľná hrdosť

Oblečenie z našej kolekcie vyrobenej z ekologickej bavlny môžeš nosiť s hrdosťou. Pretože aj tí, ktorí pestovaním udržateľnej bavlny položili základný kameň jej výroby, sú naozaj hrdí na to, čo robia.

„Chránime plodnosť našich polí a vďaka tomu prenecháme našich deťom zdravú krajinu. Sme na to veľmi hrdí.“

Kumar Nayaka, Pestovateľ bavlny v rámci projektu Appachi ECO-LOGIC, Pollachi, Tamil Nadu, India

Dôvera a istota pre pestovateľov bavlny

Skvelé oblečenie by sa malo našej pokožky dotýkať tak ľahko ako pierko. Ani pestovatelia bavlny by nemali niesť na začiatku ich úsilia žiadne nepríjemné riziká. Preto im v rámci projektu Appachi ECO-LOGIC garantujeme dobré ceny za ich úrodu bavlny ešte pred výsadbou.

„My spájame pestovateľov bavlny. Vďaka našim spoločným dohodám majú istotu, že Appachi ich bavlnu odkúpi za garantované ceny. To dodáva dôveru.“

Mani Chinnaswamy, riaditeľ spoločnosti Appachi ECO-LOGIC Cotton Pvt. Ltd., Pollachi, Tamil Nadu, India

Záleží nám na čistote

V prvom kroku spracovania – tzv. vyzrňovaní – sa zabezpečuje odstraňovanie nečistôt z bavlny. Hodnota bavlny tak neklesne ani pri ďalších krokoch jej spracovania.

„Bavlna, ktorú nám dovážali v minulosti, bola silne znečistená chemikáliami. Teraz pracujeme s dobrou, čistou bavlnou v zdravom pracovnom prostredí“

M. Sarasvathy, Pracovník spoločnosti Appachi ECO-LOGIC Odzrňovacia fabrika, Pollachi, Tamil Nadu, India

Káva

Vedeli ste, že približne 40% prekvapkávanej kávy z trvalo udržateľnej poľnohospodárskej produkcie vyrába spoločnosť Tchibo? Tu sa dozviete viac o tom, čo znamená trvalá udržateľnosť pre výrobu našej kávy.

Káva z trvalo udržateľnej produkcie

Čo vlastne je káva z trvalo udržateľnej produkcie? A prečo sa angažujeme za jej výrobu? Odpovede na tieto otázky nájdete tu.

Všetko o káve z trvalo udržateľnej produkcie

Kapsuly Cafissimo z trvalo udržateľnej produkcie

V našich kapsulách Cafissimo používame iba druhy kávy a čajov z trvalo udržateľnej poľnohospodárskej produkcie a podporujeme tak ekologické metódy pestovania.

Malá kapsula, veľký pôžitok

Textil

My v spoločnosti Tchibo preberáme zodpovednosť v krajinách výroby, podporujeme miestne obyvateľstvo a spolupracujeme v tejto oblasti s rôznymi partnermi.

Textílie z trvalo udržateľnej produkcie

Našim cieľom je v budúcnosti ponúkať výrobky pochádzajúce výlučne z trvalo udržateľnej výroby. Ako ďaleko sme na ceste za našim cieľom, sa dozviete tu.

Viac informácií

Naši partneri

Spolupracujeme s mnohými medzinárodne uznávanými organizáciami. Kto sú naši partneri, si môžete prečítať tu.

Viac informácií

Drevo

Stromy a lesy sú dôležité pre naše prežitie, zásobujú nás čistým vzduchom a umožňujú nám voľne dýchať. Angažujeme sa preto za ochranu prírody pre nás i budúce generácie.

Drevo je tiež dôležitou surovinou, z ktorej vyrábame mnohé produkty, ako napríklad záhradný nábytok s dlhou životnosťou. Preto spoločne s nezávislou organizáciou Forest Stewardship Council® podporujeme zodpovedné lesné hospodárstvo.
Viac informácií

Ďalšie materiály

Sortiment zodpovedne vyrobených produktov označených logom GUT GEMACHT je naozaj široký. Všetky takto vyrobené produkty majú jedno spoločné: významne prispievajú k ochrane životného prostredia a sociálnej spravodlivosti. Bez ohľadu na to, z akého materiálu sú tieto produkty vyrobené: ak chceme značku GUT GEMACHT udržať, musia všetky produkty spĺňať aj tie najvyššie nároky.
Presvedčte sa sami

Výrobky Tchibo s dôrazom na trvalú udržateľnosť

Oblečenie s obsahom biobavlny, nábytok z dreva z udržateľne obhospodarovaných lesov, káva z trvalo udržateľnej poľnohospodárskej produkcie alebo nízka spotreba elektrickej energie kávovarov Cafissimo – všetky tieto produkty vyrábame s dôrazom na trvalú udržateľnosť
   
Tchibo Espresso Barista – zrnková káva
Za 100 Vernostných zrniek iba 6,49 €

Tchibo Espresso Barista – zrnková káva

Vyvážená a silná chuť, ako od profesionálneho baristu
Intenzita:56
10,49 € Quickshop €/kg:  20,98
Barista Caffè Crema – 1 kg zrnkovej kávy
Za 150 Vernostných zrniek iba 13,99 €

Barista Caffè Crema – 1 kg zrnkovej kávy

So špeciálnym uzáverom na zachovanie čerstvej arómy
Intenzita:36
19,99 € Quickshop €/kg:  19,99
Barista Espresso – 1 kg zrnkovej kávy
Za 150 Vernostných zrniek iba 13,99 €

Barista Espresso – 1 kg zrnkovej kávy

So špeciálnym uzáverom na zachovanie čerstvej arómy
Intenzita:56
19,99 € Quickshop €/kg:  19,99
    

Rebrované tričko s čipkou, sivé s melírom

Spodný okraj a konce rukávov s nariaseným lemom
12,99 € Quickshop

Tričká z biobavlny, 2 ks

Čistá bavlna príjemná na telo
12,99 € Quickshop

Tričká s dlhým rukávom, 2 ks

Mäkký jednoduchý džersej zo zmesi bavlny a elastanu
10,99 € Quickshop

Body s dlhým rukávom z biobavlny, 3 ks, biele

Mäkká, jemne rebrovaná pletenina dobre drží tvar
12,99 € Quickshop